| kira30 a întrebat:

Socat e putin spus cum ma simt dupa ce am citit stirea asta http://www.nospank.net/n-q83r.htm.

Va vine sa credeti ca inca mai exista bestii in lumea asta? Nici macar animalele nu-si omoara puii...

P:S: Acest lucru nu are de a face cu crestinismul si mai ales cu Dumnezeu pentru ca ieovistii astia sunt dereglati mintali niste sado-masochisti care se cred ca fac voia Domnului.

In cazul asta mai bine ateu decat eretic.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Kitler a răspuns:

Asta nu cred ca mai tine sau are legatura cu religia, e nebunie.

30 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este gresit sa generalizam. Exista si cazuri izolate. Din pacate nu pot sa vad, cred ca este gresit linckul.

| kira30 explică (pentru EmaS):

Pai am zis doar in cazul asta, deci nu generalizez. Uite linkul:

http://www.nospank.net/n-q83r.htm

NOname
| NOname a răspuns:

Râde ciob de oala spartă...

- http://i.imgur.com/9eZ035f.png

Unii sunt mai demenţi decât alţii, dar asta nu îi face pe primii sănătoşi. Fiecare cu ce a fost intoxicat...

- http://i.imgur.com/1Mopsla.png
- http://i.imgur.com/179bu6R.png
...misoginismul.
- http://i.imgur.com/X3O4TTf.jpg

- http://i.imgur.com/m30JoUg.png

- http://i.imgur.com/SUHO9Oy.jpg

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Ateii sunt cei mai periculosi :-s

http://i.imgur.com/dckmCli.jpg
http://i.imgur.com/G8Zzf.jpg

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

laughing
Am vrut sa spun ca la cat sunt ateii de periculosi, nu mai ies din casa deloc (e fain sa faci pe troll-ul devil), si apoi mi-a venit o idee. Astia daca sunt crestini si cred ca dumnezeu ii apara, de ce se tem de noi? "Că de voi şi umbla în mijlocul morţii, nu mă voi teme de rele; că Tu cu mine eşti." Psalmul 22, versetul 4. Imi miroase e necredinta thinking, hopa, imi miroase si a frica de iad, mai e un miros thinking, profitori.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

...şi mai unul cu "p".hee hee

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

hee hee

NOname
| NOname a răspuns:

"With or without religion, you would have good people doing good things and evil people doing evil things. But for good people to do evil things, that takes religion." ― Steven Weinberg.

| Mădă0611 a răspuns:

"In cazul asta mai bine ateu decat eretic.", ti-am zis, dar tu batman, batman.

"Traieste o viata buna. Daca exista zei si sunt drepti atunci nu o sa le pese cat de devotat ai fost, ci te vor primi pe baza virtutilor dupa care ai trait. Daca exista zei si sunt nedrepti, atunci nu ar trebui sa-ti doresti a-i venera. Daca nu exista zei, atunci tu nu vei mai fii, dar ai fi trait o viata nobila ce va continua sa dainuiasca prin amintirile celor dragi." - Marcus Aurelius

Si vorba lui Kitler, urata laughing "Asta nu cred ca mai tine sau are legatura cu religia, e nebunie.", ia exemple din cazurile de exorcizari care au dus la moartea "posedatului", care era bolnav psihic din cauza familiei, in cele mai multe cazuri, fanatici religiosi.

| Kitler a răspuns (pentru Mădă0611):

Tu happy Sunt doua lucruri diferite sa torturezi un strain pana la moarte si sa iti torturezi copilul pana la moarte tongue Vreau sa zic ca daca ceva te poate convinge sa faci asta, orice ar fi esti copt, dus, ceva nu e in regula.
De exemplu soldatii (hoti, violatori, condamnati) din cruciade faceau bucuros orice le ziceau conducatorii dar sunt foarte sigur ca nu ii puteai prosti pe nici unu ca sa isi ucida copilul, cu nici-un text sacru laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kitler):

Tu, ziceam de religie, asta nu e un exemplu pentru ce vrea kira sa arate >:)
Sunt parinti care si-au torturat copiii pe motiv ca ar fi posedati.

http://i.imgur.com/lkBxbDQ.png

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Tatal meu cu siguranta ar fi facut-o daca ar fi poruncit Dumnezeu. Adica pe cand eram satanist tata a zis: "Daca era in Israel inainte de Hristos ar fi trebuit sa te ucid cu pietre." laughingrolling on the floor

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca pentru majoritatea crestinilor, ateii sunt prosti, dar eu stiu ce spun, si imi dai dreptate, desi esti crestin. Ateismul iti da libertatea sa pui intrebari si sa cauti raspunsurile corecte, crestinismul nu iti da acea libertate, pentru ca indoiala e pacat, iar daca tot intrebi, raspunsul castigator e cel care te multumeste, indiferent daca e minciuna sau adevar.

| Exilee a răspuns (pentru Mădă0611):

"Stiu ca pentru majoritatea crestinilor, ateii sunt prosti" Stii nu prea bine. Nu este asa. AI dovezi?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

As avea, daca as avea chef sa ma uit peste raspunsurile multora, chiar si peste ale tale.

| kira30 explică (pentru Mădă0611):

Si crestinii cu cea mai puternica credinta se pot indoii de Dumnezeu.Si crestinii isi pun intrebari, DAR in loc sa caute raspunsuri in stele (zic si eu...) mai bine raman supusi.
Eu spun (nu ma intereseaza daca ma contrazici) ca si crestinii si ateii pot fi destepti sau prosti.

| sublime89 a răspuns:

"Va vine sa credeti ca mai exista bestii in lumea asta?" Pai da tu pe ce planeta traiesti? Nu vezi ce se intampla in Siria de exemplu? Asa sunt oamenii, ca animalele. Inca o dovada in plus ca suntem niste primate inrudite asa de mult cu cimpanzeii.

| kira30 explică (pentru sublime89):

Animalele isi ucid puii? Recunoscca nu sunt prea informat.

| Buresbista123 a răspuns (pentru sublime89):

NU prea cred, din pacate suntem sub toate speciile de pe acest pamant http://www.youtube.com/watch?v=0guEKMVYmZ8

| sublime89 a răspuns (pentru kira30):

Nu prea stiu nici eu exemple, dar probabil se mai intampla. De exemplu leii masculi omoara puii care nu sunt ai lor, dar pe ai lor nu.

| sublime89 a răspuns (pentru Buresbista123):

Si asta e pentru ca omul e rational cica. Noi nu avem doar instinctul de a omori, dar o si gandim si o planificam.

| kira30 explică (pentru sublime89):

Pe ai lor nu-i omoara.Traim intr-o lume de nebuni in care, speram, noi suntem exceptia.

| sublime89 a răspuns (pentru kira30):

Oricum o fi, e clar ca specia umana are niste probleme grave.

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns (pentru kira30):

Dap, un exemplu sunt ursii, din cauza asta ursoaicele se ascund cu puii lor. E tare ca zici un adevar si nu iti dai seama ce zici.

| Mădă0611 a răspuns (pentru sublime89):

M-am gandit si la asta. laughing Normal, noi ar fi trebuit sa traim doar pana cresc "puii" nostri, cam in jur de 20-25 de ani, atat se traia inainte, poate chiar mai putin, dar traim si 100 de ani, astfel suntem tot mai multi, primim tot mai multe informatii, creierul nu poate face fata pentru ca s-a dezvoltat singur (a crescut singur, cum a stiut si cum a putut), si oricata civilizatie ar fi in jur, e posibil s-o iei razna, in acel moment trezind toate bestiile din tine. Animalele stiu sa muste doar, omul vede tot felul de imagini din tot felul de filme, astfel e mult mai sadic decat ti-ar parea un animal.

| sublime89 a răspuns (pentru Mădă0611):

Da, e clar ca n-ar fi trebuit sa ajungem sa traim atat. 99.9 % din intreaga noastra existenta pe planeta asta am trait sub 25 de ani probabil. Eram practic programati sa murim imediat dupa ce ne inmulteam. Deci viata asta lunga nu prea e in adn-ul nostru sa zicem asa laughing

| Buresbista123 a răspuns:

Asta e religia in lume, e cel mai mare rau pe care omenirea l a suportat vreodata si din pacate unii inca l promoveaza---http://www.youtube.com/watch?v=TYp9imWL_l4

| PrOj3cT a răspuns:

Mda cine esti tu sa judeci Dumnezeu vede pe fiecare in parte lasa tu joaca cs ca asta nu-i pacat laughing)))