| Meme10Memu a întrebat:

Stiati ca Dumnezeu descris in Biblie, care a facut cerul si pamantul, este singurul Dumnezeu adevarat pentru ca este scris la Isaia 40:28:"Nu știi? N-ai auzit? Dumnezeu, Creatorul marginilor pământului, este un Dumnezeu veșnic.
El nu obosește și nu se istovește.
Priceperea lui nu poate fi pătrunsă." Desi omul oboseste, procesele biologice din ecosistemul biologic nu inceteaza. Soarele rasare in fiecare zi fara incetare. Etc. Asta este o dovada ca Dumnezeul Bibliei este Cel care face ca toatea acestea sa nu inceteze. Ce parere aveti?

1 răspuns:
| MValentin a răspuns:

Eu cred ca acea,, vesnica,, putere nu se refera fix la o entitate,, divină,, precum Dumnezeu, am trecut de anii 1700 zic si eu...