| Serenade a întrebat:

Stie careva unde pot gasi in Romania astfel de biserici: http://www.youtube.com/watch?v=koovuH7zX48?

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu ai sanse sa gasesti asa ceva la noi.Dar eu tot cred ca este vrajeala.

| Serenade explică (pentru EmaS):

Nu e vrajeala, dn cate am inteles pe la carismatici e aproape la fel, dar vreau sa fie nebunie totala ca in bisericile din America. Nu strica sa merg o data pe spatamana, dumnica ca sa ma relaxez putin.

| EmaS a răspuns (pentru Serenade):

Nu cred, am fost la carismatici dar nu se intampla asa ceva.Sunt de acord cu dogarelul.

| Jardelin a răspuns (pentru EmaS):

Ha, ha, esti naiva! Se practica si la noi, a fost si la TV un reportaj mai de mult! Si la Cronica Circotasilor a fost o secventa cu un predicator ridicol care zbiera si se agita. Si ar mai fi exemple...

| EmaS a răspuns (pentru Jardelin):

Ha! Ha! Eu nu am intalnit inca!

| Jardelin a răspuns (pentru EmaS):

Daca nu ai intilnit, nu inseamna ca nu exista!

| EmaS a răspuns:

Nu contest ca exista, dar eu nu am intalnit.

| EmaS a răspuns:

Inca nu am avut harul sa ajung in America!

| EmaS a răspuns:

Pacat.Am vizitat o familie in Germania care aveau o situatie materiala extraordinara, dar care spuneau cu lacrimi in ochi ca ar dori sa fie din nou saraci in Romania dar sa aiba relatia pe care au avut-o cu Dumnezeu si pe fiul lor care acum este divortat si dependent de droguri.

| Jardelin a răspuns:

Misto clipul! Si cind te gindesti ca dementii astia trec oceanul si vin aici la noi si ne invata ei cum sa-L primesti tu pe Iisus in inima, ca Iisus are un plan cu tine, si cum sint ei de cool si preferati de Divinitate, iar ortodocsii nasoi si buni de aruncat la gunoi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a tinut.mai incearca.si mai cu finete. bunicul meu avea o vorba; ia te uita cum ii stramba dracii. avea dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De-ar fi o astfel de biserică în România, m-aş duce în fiecare duminică, nu doar de Paşte când mă obligă maică-mea.

Sper să o pună şi pe asta, că-mi place mult :
http://www.youtube.com/watch?v=QgpzLUCY0rU