| fllu07 a întrebat:

Stii intr-adevar ce inseamna Regatul sau Imparatia lui Dumnezeu, pentru care, cel mai probabil te rogi in fiecare zi?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Este un guvern stabilit in cer de Dumnezeu si care are ca Rege pe Isus Cristos.Isaia9:6,7.Daniel7:13,14

38 răspunsuri:
| fllu07 explică (pentru EmaS):

Plata pacatului ii moartea. romani 6:23. nu chinul in iadul de foc. cine pacatuieste moare. asta ii judecata. cum toti pacatuiesc toti mor.
dar uite ce scrie in romani 6:7 cine a murit a fost iertat, absolvit de pacat. atunci ii clar nu? pentru ce sa mai fii chinuit in foc daca ai platit pacatele cu moartea? sa vad ce mai rastalmacesti acum...

| PerfectInsanity a răspuns (pentru fllu07):

A zis sa se inmulteasca dupa ce i-a alungat din Rai happy citeste atent ca te faci de ras

| PerfectInsanity a răspuns (pentru fllu07):

Degeaba citesti daca nu intelegi nimic happy. eu nu ma chinui sa te conving dar ma amuza lipsa de inteligenta din tot ce afirmi. traiesti in minciuna

| EmaS a răspuns (pentru fllu07):

Pai toti suntem datori cu o moarte! Ar fi bine pentru criminali si violatori!

| fllu07 explică (pentru PerfectInsanity):

Nunu. geneza 1:28 inainte sa ii creeze a zis.

| fllu07 explică (pentru PerfectInsanity):

Bun. accept. traiesc in minciuna. tu traiesi in adevar. care ii adevarul ala? spunemil si mie.

| PerfectInsanity a răspuns (pentru fllu07):

Citeste din nou, te rog laughing a zis despre animale sa se inmulteasca laughing apoi i-a creeat pe ei si le-a spus sa domnine pamantul, abia dupa ce i-a alungat le-a spus sa se inmulteasca

| fllu07 explică (pentru PerfectInsanity):

"Apoi Dumnezeu i-a binecuvântat şi Dumnezeu le-a zis: „Fiţi roditori, înmulţiţi-vă şi umpleţi pământul, supuneţi-l şi stăpâniţi peste peştii mării, peste creaturile zburătoare ale cerurilor şi peste orice creatură vie care se mişcă pe pământ".

cum sa stapaneasca animalele peste alte animale si peste pamant?