| RAY a întrebat:

Sufletul care nu a știut nimic despre creștinism merge in purgatoriu?

7 răspunsuri:
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu exista purgatoriul.Acele suflete vor fi judecate dupa simtul etic insuflat de Dumnezeu si dupa faptele lor.

| EestiSodalane a răspuns:

N-am vazut nicaieri în Biblie să scrie de purgatoriu

| RAY explică (pentru EestiSodalane):

Atunci unde merg cei care nu au știut de creștinism?

| Green66 a răspuns (pentru RAY):

Se duc la dracu...

| EestiSodalane a răspuns (pentru RAY):

În iad sau rai, în functie de alegerile facute in viata. Dumnezeu îi judecă pe fiecare.

| Drake21 a răspuns:

Bineinteles ca exista m ai multe dimensiuni, nu doar ei se duc in purgatoriu si vampiri si oamenii reptila sunt m ai multi

| Darius50boss a răspuns:

Toți oamenii au un cuget și știu ce este bine și ce este rău, toți vor fi judecați după faptele lor