| Narfundo a întrebat:

Sunt satanistii sau restul oamenilor care nu cred in Dumnezeu expusi in fata crimelor, rautatilor si dezastrelor?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu lasa soare si peste cel bun si peste cel rau.La judecata fiecare isi va primi plata sau rasplata pentru faptele lor.

| DreamAutopsy a răspuns:

Nu conteză ce religie ai, ce orientație sexuală ai sau ce rasă ești...suntem expuși pericolelor în fiecare zi, TOȚI! Chiar nu știu de ce credeți voi creștinii că vă apără o putere divină?!
Penibil...

| Archdaemon a răspuns:

Daca esti om si traiesti dupa anumite principii si stii cum sa te comporti nu patesti nimic...religiile sunt doar pentru manipulare si BANIhappy

| 4b a răspuns:

Si diavolii cred si se infioara...iar de dezastre, lumea nu-i scutita

| i86e2 a răspuns:

Cine a spus ca satanistii nu cred in D-zeu?

Daca vrei sa vezi ce fac oamenii fara D-zeu, mergi la academiile de stiinte, ca sunt pline de atei, sa vezi cat de salbatici sunt aia. Poti sa mai mergi in tarile majoritar ateiste, gen tarile nordice, sa vezi cat de groaznic e acolo si cat de bine e in Romania, care e plina de creduli, pardon, credinciosi.

| Morrigan a răspuns:

Nu, nu sunt. toti sunt la fel credinta nu tine de noroc. daca ai noroc autobuzul nu te loveste pe trecerea de pietoni orice religie ai avea. daca nu ai noroc, ai putut sa te rogi toata viata ca tot te lovesterolling on the floor)

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Sataniştii cred în Dumnezeu...
Toţi suntem expuşi pericolelor.
Nu cred că o să mai trăieşti dacă-ţi bag un glonte în gură, indiferent dacă eşti creştin sau orice altceva.