| BuffaloSoldier a întrebat:

De ce satanistii cred ca exista satana si nu cred ca exista Dumnezeu? laughing Mi se pare stupid

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si mie la fel, fara dumnezeu nu poate sa existe satana

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Satan nu are nicio legatura cu zeul evreilor. Este ca si cum ai spune ca fara cirese nu pot exista mere. Nu au nicio legatura una cu alta.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Eu raspund din punct de vedere crestin

| T0T a răspuns:

Normal că ți se pare orice stupid ce îți contrazice credința. Nu te-ai gândit că tu ești cel stupid totuși?

| Freya1 a răspuns:

Ei cred invers ca Dumnezeu e rau si satana bun

| xerxes1 a răspuns:

Nu este asa simplu. Evreii au copiat din istoria sumerienilor doar partea care le-a convenit si au modificat-o.
In realitatea povestea este putin diferita.
Cine l-a salvat pe Noe nu a fot acelasi zeu care a ordonat potopul.
Trebuie doar sa te informezi si sa nu crezi orbeste ce ti se baga pe gat ca" adevar suprem". Turma nu prea are creier.Este suficient sa vezi rezultatul alegerilor.

| Mclaren12 a răspuns:

De spalati pe creier ce sunt crestinii. Totusi n-ai specificat la ce satanism te referi.

| leapșa a răspuns:

Pentru ca in ideologia lor, D-zeu este un inchipuit al evreilor, iar Satan este adevaratul creator al lumii.

| chazz a răspuns:

Depinde ce fel de satanism. dar e clar ca nu poate exista doar bine sau rau, pentru. ca altfel nu ai fi capabil sa faci diferenta. binele e bine din cauza existentei raului, si invers, ying si yang.

| McLISTO a răspuns:

Ba eu cred si in Satana si in Dumnezeu. Is un specimen rar sau asa ceva?

| Sebi86628 a răspuns:

Pai Sataniștii cred in Dumnezeu dar îl văd diferit, pentru ei Dumnezeu e ca Satana pentru creștini