| anonim_4396 a întrebat:

Sunt viciile si dependente din punct de vedere religios acelasi lucru? Nu sunt ele la fel de amenintatoare pentru sufletul omului?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ba da, sunt foarte periculoase si ne pot induce in eroare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu deoarece chiar nu au cum sa fie amenintatoare cele religioase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sant inrobitoare, inrobind vointa omului, si ingradindui libertatea si distrugandu-i sanatatea.

| danutzalove a răspuns:

Nu,nu sunt acelasi lucruri,pentru ca a fi dependent inseaman sa aujungi la un spital pentru a te restabili psihic, iar viciile te poti lasa oricand, daca vrei.dar din vicii devine obisnuinta si de acolo dependenta "de bine"asa zici ca daca incercii viciile vietii devi la un moment dat dependent petru ca tu crezi ca iti fac bine, dar nu este adevarat, te hranesti singur cu minciuna!