| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti lipsiti de credinta pentru toti zeii?
inclusiv dumnezeu

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

Nu. Am credinta in Jah, si totusi sunt ateu, ignor altii zei posibil existenti, chiar daca nu`i ignor cu adevarat, fiind un ''fan'' al religiilor imi place sa invat din fiecare cultura/religie cate ceva.

''Am de invatat multe de la cine vine de departe''
Babaman

| RAY a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Imi place faptul ca vrei sa cunosti cat mai multe m-as bucura daca tiar place si ceva legat de stiinta

| OOOLEOOO a răspuns (pentru RAY):

Astronomia, mi-a placut inca din copilarie.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mi-e imi place stiinta de fapt religia mea este constituita din pseudo-stiinta (nu e o diferenta prea mare) desigur ca pun mana pe carte ca nu-s crestin sa ignor stiinta si realitatea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar crezi ca exista satana sincer? l-ai vazut? de ce crezi in iluzi?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu nu l-am vazut insa nu pot spune asta despre multi dintre satanisti care au marturisit ca l-au vazut si au vorbit cu El.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar sunt si multi indieni ce au comunicat cu zeii lor ei mint?

tu stii ca mintea poate avea halucinati doar prin auto augestie?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eh sunt constient de puterea autosugestiei insa o sa-ti povestesc ceva ciudat fie ca ma crezi fie ca nu: Cineva mi-a spus ca a inceput sa se indoiasca de existenta Lui si antunci El a venit in forma fizica la pers. si a intrebat-o daca vrea sa-i vada putere de atunci nu s-a mai indoit de existenta sa. Cat despre autosugestie poate avea efecte pozitive daca o folosesti cum trebuie cum ar fi vinedecarea. Uite aici:http://satanismul.blogspot.be/2011/09/vindecarea-satanica.html

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fi serios tu ai vazut cu ochii oamenii care sa le creasca picioare, maini? de unde esti?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Aici nu ma refeream la regenerare, ok ma refeream doar la calmare. Din Jud. Sibiu loc. Copsa Mare vezi harta pe google.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok deci minuni cu amputari nu sunt nici la tine nici in alte religii nu-i cam ciudat?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

In asfel de cazuri se pune accent pe tehnologie deoarece chiar si chi-ul(bioelecrtricitatea)nu are competente de regenerare magia in satanism nefiind considerat ceva mistic avand o anumita logica.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu faci ritualuri satanice?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Inca nici sesiunea de meditatii primare nu am inceput deoarece cei din casa de la mine sunt crestini si daca ma prinde o sa iasa urat. Totusi caut un loc linistit si sa nu fiu derajat sa fac. Si ritualurile nu am nimic de-aface cu sacrificile de animale sau oamenii. In cele mai multe cazuri ale legatura cu concentrarea mintii.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Un fel de meditatie budista, isi place filozofia budista? sti ce spunea buddha nu crede tot ce se aude crede ce vezi

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa ne imaginam ca x sufera de gripa si ea tratament dar numai crede ca se vindeca dar face ce scrie acolo pe blog,ceva ea speranta acele asa zisele magii, speranta e credinta universala a tuturor religiilor,credintelor, asta imi aminteste de un baiat care lipsit de speranta numai vede nimic bun in viata lui si apeleaza la x = amicul imaginar care il ajuta cand are nevoie, amice omul are nevoie de speranta, de aia sau creat toate credintele, religiile pentru a da speranta omului daca chiar ar exista ceva supranatural ar vindeca oamenii bonavi nu sanatosi

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da e asemena meditatiilor budiste dar e mai diferit.Iti recomand sa citesti tot blogul.

26 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

La ce bun sa ma inchin unor zeitati care au ochi dar nu vad, au urechi dar nu aud? Cu ce ma pot ajuta?

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Eu m-am referit si la dumnezeu ema

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Tu ai biserica azi?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Nu.Dar maine am organizat o iesire cu surorile vaduve unde dorim sa avem partasie in rugaciune, zidire si crestere spirituala.

| Raniia a răspuns:

Intrebarile pot continua-si nu fi necredincios, ci credincios.

| 4b a răspuns:

Am o singura credinta si un singur Dumnezeu...

| dracu14 a răspuns:

Da!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din contra cred ca majoritatea zeiilor sunt demonii si sunt condusi de Satan si sunt lipsit de credinta fata de minciuna Iudeo-Crestina.

| adrew a răspuns:

Toate religile si zeii au aparut din dorinta si speranta oamenilor pentru nemurire