| KangDongSub a întrebat:

Sunteti pregatiti pentru a doua venirea a Domnului nostru Iisus Hristos? Eu una din pacate nu sunt sad Cum at-i reactiona daca in urmatoarea clipa ar veni Sfarsitul...

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Noi trebuie sa ne pregatim, dar El este acela care ne face desavarsiti. Maranata!
http://www.youtube.com/watch?v=PchdK2TOT9w

| NoShit a răspuns (pentru EmaS):

Tu eşti acea Emma Morosan? :O

| Raniia a răspuns:

Da sunt pregatita pentru ca Domnul Isus a spus cu doua mii de ani in urma:''Vegheati dar, pentru ca nu stiti in ce zi va veni Domnul vostru''. Suntem avertizati, dar nu fortati. Dumnezeu ne avertizeaza, alegerea insa ne apartine. Mingea este in terenul nostru. Dumnezeu asteapta un raspuns din partea noastra. Fie ca raspunsul nostru sa fie o intoarcere totala spre El.

| OOOLEOOO a răspuns:

De unde sti, ca Mesia nu a aparut deja?

| Thunderstruck a răspuns:

Sper ca o sa te pregatesti invatand sa scrii.Lui Iisus nu-i plac analfabetii.

| RAY a răspuns:

Daca ai gandi =lucru mare pentru uni =ai realiza ca isus este un personaj imaginar, el nu exista fii calma nu va veni niciodata, fii calma

| Mădă0611 a răspuns:

Eu m-as bucura daca ar veni sfarsitul, dar... vise, taica, vise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copile vreau sa-ti zic ceva stii ce: sper sa plange Isus nu exista

| TrentonChase a răspuns:

Ai cam exagerat cu Disney Channel in ultimul timp...