| Broadband a întrebat:

Te salut, dragul meu prieten.
Motivul pentru care citesti acest mesaj, este pentru ca doresc sa te informez despre cel mai important lucru din viata ta.

Stiai ca dupa ce o sa mori, va trebui sa-ti petreci ETERNITATEA in RAI sau in IAD? Stiai tu oare acest lucru?

Stiai ca Raiul este un loc minunat?

Pe de alta parte, stiai ca iadul este un loc teribil creat pentru diavol si ingerii lui decazuti?
Stiai ca iadul este un loc unde suferinta nu are sfarsit?

Te rog gandeste-te serios la aceasta chestiune si ia acest mesaj la modul cel mai serios pentru ca aceste lucruri nu sunt niste glume!

Te rog, vreau sa te avertizez, si vreau ca tu sa te gandesti sa mergi in Rai - in Imparatia lui Dumnezeu!

Calea catre imparatia lui Dumnezeu este NUMAI prin ISUS HRISTOS.
- ISUS HRISTOS este SINGURUL care te poate duce in ceruri, EL este Adevarul si Viata!

Nu-i crede pe aceia care spun ca toti oamenii vor ajunge in Rai... cei care nu-L au pe Isus Hristos ca Domn, ajung in IAD in locul unde durerea este fara sfarsit! Te rog, Ai grija!

Toti am pacatuit (Minciuna, Furtul, Ura fata de ceilalti, Poftele), toti am incalcat poruncile lui Dumnezeu, asa ca toti meritam sa fim judecati.

Isus Hristos - Fiul lui Dumnezeu - Dumnezeu Insusi, a venit in aceasta lume si a platit plata pacatelor noastre murind pe cruce pentru noi, iar prin sangele Lui cel sfant pacatele noastre sunt spalate. A treia zi, a inviat din morti, dupa cum spun Scripturile.

Cum sa fii mantuit:

Roaga-L pe Isus Hristos sa te ierte, intoarce-te de la pacatele tale - Nu mai pacatui - Crede in Isus Hristos, crede ca a murit pentru pacatele tale si a inviat, incepe si pastreaza pana la sfarsit o relatie personala cu Isus Hristos si vei fi salvat, vei ajunge in Rai, in locul unde durerea, saracia, boala, si toate lucrurile urate nu mai exista.

Nu conteaza cine esti, nu conteaza ce ai facut, intoarce-te la Isus Hristos si vei fi mantuit.

-

Isus Hristos a spus:

Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede in El, sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica.

Biblia - Ioan 3:16

-

Isus i-a zis: Eu sunt calea, adevarul si viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine.

Biblia - Ioan 14:6

-

Aceasta este Evanghelia lui Isus Hristos, Domnul:

Va fac cunoscut, fratilor Evanghelia, pe care v'am propovaduit-o, pe care ati primit-o, in care ati ramas, si prin care sinteti mintuiti, daca o tineti asa dupa cum v'am propovaduit-o; altfel, degeaba ati crezut. V'am invatat inainte de toate, asa cum am primit si eu: ca Hristos a murit pentru pacatele noastre, dupa Scripturi; ca a fost ingropat si a inviat a treia zi, dupa Scripturi; si ca S'a aratat lui Chifa, apoi celor doisprezece.
Dupa aceea S'a aratat la peste cinci sute de frati deodata, dintre cari cei mai multi sint inca in viata, iar unii au adormit.
In urma s-a aratat lui Iacov, apoi tuturor apostolilor.
Dupa ei toti, ca unei stirpituri, mi s-a aratat si mie.

Biblia - 1 Corinteni 15:1-8

-

Isus Hristos este Singurul care mantuieste, nu exista alta cale! Intoarce-te la EL!

-

Mai jos, ai un link catre un documentar, in care se diferiti oameni isi descriu momentele prin care au trecut atunci cand au fost in moarte clinica. Daca doresti, acceseaza:

http://www.youtube.com/watch?v=YVPFHvH7BLA

-

Nu ignora acest mesaj! Intoarce-te la Isus Hristos pentru a fi mantuit!

Isus Hristos - Domnul domnilor, sa te binecuvinteze.

26 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Selassie este libertate, eu urmez libertatea.

http://youtu.be/0LRlmCko58o

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns:

Mars inapoi in pestera.

Răspuns utilizator avertizat
| MaliciousDeath a răspuns:

Too long; didn't read

| Nucreeed a răspuns:

BA cum se face ca eu nu m-am gandit niciodata ca voi ajunge in rai sau iad...si voi pentru asta traiti si faceti fapte bune? nu pot sa inteleg...

| RAY a răspuns:

Momentan aproape toata Romania e intoarsa spre isus si se vede cat de iubitoare e, cine sa se intoarca la isus cei 0, 1 din populatia romaniei si cu asta ce rezolvi?

| Mădă0611 a răspuns:

"Nu se poate ca x milioane de oameni sa se insele, deci dumnezeu exista si Iisus e calea, adevarul si viata" laughing, pai daca unii sunt "agenti de vanzari" (aia ce umbla din casa in casa), destul de convingatori pentru cei fara prea mult timp sa gandeasca...

| zurick a răspuns:

Mersi! Imi place modul tau de a gandi!

| M25M a răspuns:

Daca Iisus nu este calea, daca nu exista Dumnezeul crestin ci in schimb alta religie (oricare alta) este corecta?

| Lizzu a răspuns:

Suna totul a campanie electorala.
Voturi pentru Iad si Rai.

Fiecare va merge unde va merge, ne intoarcem de unde am venit. Fiecare are locul sau imaginar de unde crede ca a venit.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu mersi.

| Alphawolf a răspuns:

Raiul este un loc minunat? Fii mai explicit. Ce intelegi tu prin loc minunat? Eu nu cred ca avem aceeasi idee, aceleasi viziuni despre un loc minunat. Aprioric... eu nu pot inghiti gogoasa.

| HueyFreeman a răspuns:

Te salut, dragul meu prieten.

Motivul pentru care citesti acest mesaj, este pentru ca doresc sa te informez despre faptul ca esti un propagandist.

| RetardedRacoons a răspuns:

Fa-ti un control!

Răspuns utilizator avertizat
| Stelutza1990 a răspuns:

Meeri ma de aici cu migurile tale din cap.

| Guildo a răspuns:

Iar daca iti spun ca vreau sa ajung in Iad, mereu am avut o relatie speciala cu Satan si vreau sa ajung unul din demonii lui. Poate copii si nepotii tai o sa ramana in viata dupa ce ajungi tu in Rai, iar eu cu demonii mei putem sa le facem rau si sa ii ademenim spre Iad!

| nogomani a răspuns:

Eu nu stiam, chiar nu stiam ca va trebui sa mai traiesc o eternitate dupa ce am murit. Si cum se va intampla asta? Neuronii mei vor fi reinviati si pusi pe foc ca sa sufere in caz ca ajung in iad? Sau vor fi pusi intr-o substanta care le va provoca placere daca ajung in rai?

| zavaidoc a răspuns:

Biblia,CUVANTUL DIVIN, este cea mai pretioasa nestemata care se afla pe terra, pacat ca acum avem cu totii acces la aceasta informatie si nu profitam.Ne credem singuri puternici si intelepti.Noi ne rugam la Dumnezeu sa ne dea si sa ne faca si sa ne rezolve problemele lumesti, iar EL ne roaga sa respectam legea lui ca e buna pentru noi, dar noi ........vai si amar. Dumnezeu sa ne ierte pentru ignoranta si neascultare! AMIN!

Răspuns utilizator avertizat