| Dorugar a întrebat:

Tinand cont de faptul ca Isus era de religie mozaica si nu s-a dezis de religia sa stramoseasca nici macar pe cruce, din ce cauza au crestinii falsa impresie ca invataturile lui Isus li se adreseaza lor, si nu coreliogionarilor sai adica celor de religie mozaica?
Se stie bine ca Isus recunoaste in Biblie ca a venit sa imtareasca si sa implineasca Legea Tatalui sau, in timp ce pentru crestini Legea lui Dumnezeu numita Torah nu are nicio valoare motiv pentru care o incalca cu totii!
Nu vi se pare culmea prostiei sa spui ca faci ce spune Isus care vrea sa intareasca Legea, si cand colo tu faci lipsa mare pe Legea lui Dumnezeu?

39 răspunsuri:
| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Este dreptul tau sa te intereseze invataturile acelui rabin care propovaduieste iubirea, dar nu inteleg atunci de ce nu te convertesti la religia lui, si culmea prostiei urmezi o religie a unui criminal care te invata sa te caci pe religia acelui rabin?

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Ma fata da tu bati campii amarnic de loc si ai cultura mai putina decat motanul meu. Poi cum se face ca nu stii ca in VT inca nu exista Diavol, tot asa cum nici acum nu exista in Tanachul (denumirea adevarata a VT) folosit si azi in religia rabinului Isus de care esti tu indragostita?
Poi cum sa influenteze Diavol; ul acele texte cand notiunea de Diavol a aparut doar odata cu Noul Testament?
Asa ca daca iti lipseste cea mai elementara cultura in acest domeniu, stai mai bine in bancutza ta si nu te fa de ras pe gratis, ca nu este o rusina mai mare pentru un om de bun simt decat accea sa fie dovedit ca prost si incult!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Eu iubesc Legile si poruncile lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

Hahah...sunt baiat. Dar daca ai fii mai atent la orele de religie ai afla ca tu si cu motanul tau aveti acelasi coeficient de inteligent deoarece, primul diavol a fost lucifer, un inger razvratit impotriva lui Dumnezeu, inainte de tot ce insemna pamant, luna stele etc. Acum du-te frumos in debara si suge niste patrunjel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

Nu te inteleg, barbarule...Ce treaba are una cu alta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

Incep sa-mi pierd interesul...vad ca esti incurabil...

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Ma mictionea pe orele tale de religie ca esti mai pr ...ca noaptea!
Spune-i lu popotiocu ala care te invata prostii ca Isus insusi recunoaste ca el este Lucifer si asta se vede clar in Apoc 22.16, si acum ia vezi cand a aparut Diavolul Lucifer, adica cand a fost el aruncat pe pamant in neamul lui David, adica cand a cazut steaua Luceafarul linga leagan de s-a nascut Christosul care se recunpaste ca fiind Stapanul cheilor Iadului adica Dracu? ...in NT sau in VT?
Faptul ca un profet a profetit in VT ca in NT va fi azvarlit Diavolul pe pamant confirma faptul ca in VT nu exista Diavol!
Capisci ...ma pitic de gradina incult si nestiutor!

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Prostia si incultura ta sunt incurabile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

Nu stiu din ce Coran sau carte de bucate citesti tu...