| Maomau a întrebat:

Tinand cont de faptul ca Stat Democratic = Stat condus de Francmasonerie, si se mai stie ca in anul 1790 francmasonii au ucis pe ghilotina zeci de mii de preoti, ceea ce nici comunistii nu si au permis sa o faca.
Oare cum vedeti viitorul profesiei de preot intr-un stat democratic?

34 răspunsuri:
| Maomau explică (pentru LegionarulRoman):

Fals!
Masonii nu cred ca Isus este Mantuitorul ci i se inchina lui Isus Christos denumindu-l Lucifer!

| Maomau explică (pentru LegionarulRoman):

Evidentv ca se pot numi Antihristi, dar asta nu e nimic rau tinand cont ca pentru ei Isus Christos este Diavolul.
Nu evreii l-au rastignit pe Isus ci soldatii romani!
Acei preoti care nu cer nimic nu sunt decat niste rare sau foarte rare exceptii!
Blasfemii fac crestinii cand zic ca Isus Christos e fiul lui Dumnezeu, si cand zic ca Dumnezeu a umblat la femei!
Isus Christos este Lucifer si asta o recunoaste chiar el in Apocalipsa 22.16, chiar Biblia zice ca Isus este un inger de lumina pe care apostolii l-au vazut cazand,"Si nu este de mirare, caci chiar Satana se preface intr-un inger de lumina"
Da si nu le consider asa pe degeaba, c hiar Isus recunoaste ca a venit sa aduca NU PACEA ci SABIA, nu iubirea ci dezbinarea si asta o zic doi apostoli, nu unu!
Satana este seful Iadului ...nu? Atunci ia cauta sa vezi in Apoc.1.18 cine se recunoaste a fi stapanul Idului? Ai ghicit, chiar Isus Christos! Si unde mai pui ca faptele bisericii sale adeveresc acest lucru? Sau ma insel cumva si n u a fost Biserica Crestina cea mai bicisnica institutie din istoria omenirii... si poate asa ar fi fost p[ina azi daca masonii nu smulgeau coltii spurcati ai acestei fiare!

Eu nu am spus ca masonii sunt satanici

| LoveToHate a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Stiu asta.Ma refeream la ce anume se intampla in spatele usilor masoneriei.

| Maomau explică (pentru LoveToHate):

In spatele usilor masoneriei se fac planuri despre salvarea civilizatiei umane cu pretu; cel mai mic, tinand cont de faptul ca aceasta societate in care toti, adica 7 miliarde de oameni vor sa consume ca in societatea dezvoltata,( citeste democratii si fa legatura cu masoneria) secatuieste total pamantu de rezerve, si lumea se indreapta catre punctul final, si anume cand catre timpul cand va exista prea multa populatie si nu vor mai fi suficiente resure sa satisfaci cerintele de viata decenta ale atator miliarde de oameni!