| Maomau a întrebat:

Tinand cont de faptul ca Stat Democratic = Stat condus de Francmasonerie, si se mai stie ca in anul 1790 francmasonii au ucis pe ghilotina zeci de mii de preoti, ceea ce nici comunistii nu si au permis sa o faca.
Oare cum vedeti viitorul profesiei de preot intr-un stat democratic?

34 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

M-am saturat pana-n gat de masonerie, francmasonerie si tot ce are legatura cu ei. Daca sunt atat de "misteriosi", de ce isi publica secretele in carti?(exista sute)Ce vor oamenii astia de fapt?

| Maomau explică (pentru LoveToHate):

Dar de ce nu te saturi de o biserica care s-a dovedit a fi cea mai criminala organizatie din istoria omenirii, pina cand masoneria nu a oprit-o din avantul ei Diabolic?
Masoneria nu este o organizatie secreta ci una discreta.
Oamenii acestia vor si acum ca si in trecutul lor istoric sa conduca lumea inspre binele oamenilor, fapt demonstrat clar de primul stat masonic care este USA si care este si azi ca si acum 100 de ani in urma o atractie pentru cei care traiesc in dictaturi, ei doresc democratizarea lumii, si iata ca vedem ca in europa cu adevarat democratica oamenii traiesc ca in paradis, si asta este scopul masoneriei!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru LoveToHate):

Masonii nu mai sunt un secret de multa vrme,si numai este un secret ca acestia contrleaza cele mai puternice institurii din lume cum ar fi FMI, BM etc. Acesti oameni, sunt un fel de antihristi, adica ei cred ca Iisus este MAntuitorul si luta de bunavoie impotriva lui, de aici rezulta ca multi din acesti masoni sunt insasi evreii.

| Maomau explică (pentru LegionarulRoman):

Fals!
Masonii nu cred ca Isus este Mantuitorul ci i se inchina lui Isus Christos denumindu-l Lucifer!

| LoveToHate a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Stiu asta.Ma refeream la ce anume se intampla in spatele usilor masoneriei.

| Maomau explică (pentru LoveToHate):

In spatele usilor masoneriei se fac planuri despre salvarea civilizatiei umane cu pretu; cel mai mic, tinand cont de faptul ca aceasta societate in care toti, adica 7 miliarde de oameni vor sa consume ca in societatea dezvoltata,( citeste democratii si fa legatura cu masoneria) secatuieste total pamantu de rezerve, si lumea se indreapta catre punctul final, si anume cand catre timpul cand va exista prea multa populatie si nu vor mai fi suficiente resure sa satisfaci cerintele de viata decenta ale atator miliarde de oameni!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La 600 ron /luna si o parohie la tara unde sunt 10 familii faci avere nu gluma (am caz real); viitorul e luminos si sarac, asteapta sa se autodistruga.

| Maomau explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Poi pe 6000 de RON-i pe luna, altii isi rup carca muncind din greu!
Poi daca nu le ajung banii, cine ii opreste sa lucreze de ex. in constructii?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Sa ma rezum la intrebare...
Pai daca preotu' nu-si baga ratu-n rahatu' statului democratic, promovand o ideologie politica teologista, nu cred ca masonii ar avea vreo treaba cu ei.

| Maomau explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Gresit!
Statele democratice sunt state masonice, iar preotii nu isi baga ritu impotriva statului ci lucreaza mana in mana cu statu, de ex la dosarul personal in care spovada sta la baza, si ajuta la strangerea oilor ratacite, adica needucate. Acest rol este in scadere pentru ca statul masonic dezvoltat poate controla lumea si fara a avea nevoie de popi, dar popi nu vor mai putea subzista fara banii obtinuti prin sarlatanie, si cum masoneria este o organizatie care vrea sa para morala!

| WR104 a răspuns:

De ce vrei sa te faci preot?
E o profesie cu multe benificii materiale, n-as fi crezut dar asa este.

| Maomau explică (pentru WR104):

Eu vreau sa atrag atentia ca francmasoneria este cel mai mare dusman al bisericii si ca ei vor cadea din lac in put, adica scapi de Dracu si dai de tac-su!
Tocmai de aia vor fi dati pe razatoare pentru ca ei nu pe Dumnezeu il slujesc, ci BANUL, adica pe Dracu! Si asta ii va costa mult intr-o lume care se trezeste la realitate acum in era informatiei rapide si necenzurate!

| WR104 a răspuns (pentru Maomau):

Si de unde stii ca nu sunt mana-n mana cu biserica acesti francmasoni, eu asa cred.

| Maomau explică (pentru WR104):

Sunt mana in mana eventual cu sefii bisericilor, dar asta a fost asa si la 1790 si nici pe departe nu a insemnat ca au fost iertati zecile de mii de sarlatani marunti care si atunci ca si acum nu fac altceva decat sa beleasca oamenii saraci!
Deci una nu o exclude pe alta, ci eventual se intregesc!

| WR104 a răspuns (pentru Maomau):

La asta ma refeream si eu ca sunt mana in mana cu sefii bisericilor si tocmai din aceasta cauza ei sunt oarecum protejati daca nu cumva una din parti nu o sa respecte "pactul".
Cred ca din toate astea tot oamenii de rand au de suferit, unii le iau banii iar ceilalti le ofera credinta dar nu cu sinceritate ci cu scopul de a ajuta pe cei care iti iau banii.

| Maomau explică (pentru WR104):

Deocamdata nu e asa!
De luat banii pe promisuni,,, ii iau preotii!
Iar masoneria a adus cu ea democratia si progresul societatii umane pina la ceea ce vedem noi azi! Dar asta nu este decat o jumatate de adevar! Cealalta jumatate te las s-o ghicesti singur

| WR104 a răspuns (pentru Maomau):

Masoneria a adus cu ea democratia si progresul societatii umane dar cu ce pret?
Si progresul asta e ca o placuta de frana care are nevoie de un lichid pentru racire la un momendat si ma intreb oare de unde o sa vina si ce este acel lichid salvator pentru progresul societatii.
Preotii iau banii in complicitate cu politica si cei ce construiesc societatea, o societate solida dar nefinisata.

| Maomau explică (pentru WR104):

Cu pretul ghilotinarii a zeci de mii de preoti sarlatani!
Salvarea societatii nu poate ven decat de la cei care conduc societatea, adica tot de la organizatii ale francmasoneriei, dar intrebarea se va pune abia atunci,,,"cu ce pret"?
Politicienii sunt niste pestisori micuti aflati in slujba francmasoneriei, deci si ei ca si preotii ling un oscior, ca mai mult nu li se permite in lumea civilizata, in Ro atat francmasonii cat si politicienii sunt niste hoti de cea mai joasa speta (adica securisti tradatori de neam si vanzatori de tara) despre care nu poti vorbi fara sa-ti vina sa vomiti.
Dar asa este in tarile in care nu sunt adevarate elite!

| LoveToHate a răspuns (pentru Maomau):

"Tocmai de aia vor fi dati pe razatoare pentru ca ei nu pe Dumnezeu il slujesc, ci BANUL, adica pe Dracu!"
Nu slujesc nici un drac.Nu sunt satanisti, daca la asta te referi.

| WR104 a răspuns (pentru Maomau):

Sunt total de acord numai ca salvarea nu poate venii dinspre cei care au inceput totul, oamenii simpli ai societatii pot face orice daca sunt uniti cu adevarat, cand vom inceta sa mai fim doar niste marionete si vom lua atitudine atunci vietile noastre se vor schimba in bine, nu suntem animale ca sa ni se puna mancarea in fata doar atunci cand cred stapanii nostri ca avem nevoie de ea.

| Maomau explică (pentru LoveToHate):

Ai dreptate nu sunt sanatinisti,,, ci de-a dreptul Diabolici!
Stii tu ca vreo biserica satanista sa fi ucis atat de multi oameni nevinovati cat a ucis biserica lui Christos=Lucifer?
Da vreo alta biserica care sa inventeze aparatele de tortura cele mai diabolice ...cunosti cummva?
Ceea ce tu astazi vezi ca biserica crestina, este doar FIARA tinuta in zgarda de masonerie, ia vezi in tarile islamice unde nu ii tine in friu masoneria...cum e religia lor...nu cumva o organizatie diabolica?

| Maomau explică (pentru WR104):

Oamenii simplii nu mai au nicio putere. Ce zici tu a fost la inceputul secolului XX!
Acum puterea o are masoneria care detine societatile multinationale si pentru acestia important este sa isi salveze pielea, adica planeta, si democrtaia care nu este pentru ei ci pentru oamenii lor din teritoriile pe care le controleaza!
Deci atat timp cat traiesti intr-un stat democratic, ai o umbrela protectoare deasupra ta, iar daca NU ...atunci ai cacarisit-o!

| RAY a răspuns (pentru Maomau):

Cine la creat pe taicasu? tatal dracului

| Maomau explică (pentru RAY):

Poi cine alticineva decat parintii lui!

| dracu14 a răspuns (pentru Maomau):

De fapt Lucifer e cel mai bun prieten al bisericii pentru ca a tinut-o in afaceri atata timp

| Maomau explică (pentru dracu14):

Lucifer este mai mult decat zici!
El este chiar conducatorul bisericii crestine!
Nu ma refer aici la Christosul care este "dumnezeul" oilor proaste ci la acel Christos care este Luciferul care legitimeaza faptele bicisnice ale conducerii bisericii crestine!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Maomau):

Masoneria lupta pe fata impotriva lui Hristos deci se pot numi Antihristi, Acestia nu sunt satanici, ci doar acei evrei care l-au rastigni e Iisus.Biserica "surora" cu ortodoxia a comis cele mai abominabile atrocitati, atacand inclusiv ortodoxia, prin atacul de la Constantinopol si Muntele Athos.Eu cunosc preotii care nu cer nici un leu cand fac nunti,botezuri etc, insa oamenii i vada smerenia si i dau din bunatate. Ce zici tu sunt blasfemii.E in noapte mintii sa zici ca Iisus=Lucifar, caci Lucifer est eun inger de lumina cazut, datorita mandriei lui. Datorita nebuniei tale, tu consideri atrocitatile facute de biserica romano-catolica ca fiind rezultatul lui Iisus.Gresit,e rezultatul lui Satana.

| Maomau explică (pentru LegionarulRoman):

Evidentv ca se pot numi Antihristi, dar asta nu e nimic rau tinand cont ca pentru ei Isus Christos este Diavolul.
Nu evreii l-au rastignit pe Isus ci soldatii romani!
Acei preoti care nu cer nimic nu sunt decat niste rare sau foarte rare exceptii!
Blasfemii fac crestinii cand zic ca Isus Christos e fiul lui Dumnezeu, si cand zic ca Dumnezeu a umblat la femei!
Isus Christos este Lucifer si asta o recunoaste chiar el in Apocalipsa 22.16, chiar Biblia zice ca Isus este un inger de lumina pe care apostolii l-au vazut cazand,"Si nu este de mirare, caci chiar Satana se preface intr-un inger de lumina"
Da si nu le consider asa pe degeaba, c hiar Isus recunoaste ca a venit sa aduca NU PACEA ci SABIA, nu iubirea ci dezbinarea si asta o zic doi apostoli, nu unu!
Satana este seful Iadului ...nu? Atunci ia cauta sa vezi in Apoc.1.18 cine se recunoaste a fi stapanul Idului? Ai ghicit, chiar Isus Christos! Si unde mai pui ca faptele bisericii sale adeveresc acest lucru? Sau ma insel cumva si n u a fost Biserica Crestina cea mai bicisnica institutie din istoria omenirii... si poate asa ar fi fost p[ina azi daca masonii nu smulgeau coltii spurcati ai acestei fiare!

Eu nu am spus ca masonii sunt satanici

| BrokenArrow a răspuns:

Stat democratic= stat condus de francmasoni? Ma lasi? Pune omu' niste simboluri pe ici-colo si toata lumea se agita si au impresia ca masonii sunt papusarii societatii, iar oamenii normali, marionetele. " Demascarea industriei muzicale" chiar va afecteaza, mai copii. Oricat de mult as vrea, ei nu sunt o organizatie satanica. Nu il venereaza in fiecare joi seara pe Belzebuth si nici nu se trezesc dimineata cu un plan de distrugere in masa a omenirii. Da stiu, surprinzator! Masonii sunt niste oameni cu IQ-ul mai ridicat decat al vostru ( bine, nu chiar toti. Din cate am observat, prostii se infiltreaza oriunde) si cu un portofel mult mai greu.
Biserica ardea pe rug pe oricine se "destepta" sau pe orice femeie care parea "suspecta", considerand-o vrajitoare. Cruciadele care au avut loc impotriva albigenzilor (si nu numai) din sec. XIII dupa cum spune M. Baigent, au fost monstruoase. Si asta doar pentru ca erau un "inamic" pe masura si probabil cel mai dezvoltat popor al Europei de V. Vai vai vai... si inca considerati biserica un locas sfant. Ia mai ganditi-va cine ii lupu mare si rau care va indoapa cu iluzii in schimbul banilor?
Cat despre viitorul preotilor, as prefera sa nu aiba unul.

| Maomau explică (pentru BrokenArrow):

Faptul ca tie iti lipseste cultura de specialitate si nu stii ca democratia inseamna regulile masoneriei si pesemne nici nu stii ca primul stat masonic din lume este SUA, adica exact tara de unde ne luam noi si toata Europa modelul de democratie. Dar ma rog faptul ca nu STII este normal, dar nu este normal ca atunci cand nu stii sa vorbesti despre ceva ce nu stii! 2 De venerat pe Belzebub il veneraeaza toti vrestinii care nu stiu ca Isus a fost acuzat de contemporani de acest lucru si care nu STIU ca insusi Isus le-a dat apostolilor sai puterea sa lucreze cu draci (vezi Luca 9; 1)
Daca esti atat de pornit impotriva bisericii cum de nu stii sau nu intelegi ca tocmai masoneria a deposadat-o de puterea ei diabolica?

| minahrs a răspuns:

Foarte sumbru! Adica eu cred ca viitorii preoti vor avea cea mai grea misiune din intrega existenta a omenirii!

| Maomau explică (pentru minahrs):

Da Ei vor plati oalele sparte de catre cei dinaintea lor!

| AmVicii a răspuns:

''Democratia,,a fost regula de aur care trebuia introdusa pentru a fi condusa si manipulata gloata. Odata cu introducerea ''Democratiei,, au reusit sa-si exercite controlul prin:Biserica, Mass-Media, Sistemul Financiar etc.Nu exista ''Democratie,, astea toate sunt prostii.Omul nu are dreptul la libera exprimare si propria alegere doar pana la un anumit punct.Omul numai are nici un drept in aceasta ''Democratie,,. Acest sistem are la baza fundatiei ''Sclavagismul Modern,, ..Acest aliaj numit sistem te exploateaza ca pe aur.Preotii nu il slujesc pe ''Dumnezeu,,, nici ei nu cred in ce predica.Preotii isi slujesc propriul lor interes, adica banul, ochiul ''Corporatiilor,,. Biserica face anumite jocuri politice si sunt mana in mana.Stim pentru ce pledeaza Papa si Vaticanul care nu are de a face cu nimic ''Sfant,, si este un cancer al societatii in realitate.
Oamenii cu ''Dumnezeul,, lor au fost listati la bursa de ''Corporatii,, in aceasta ''Democratie,,.
http://www.youtube.com/watch?v=CzItLCMx7lQ
Singurul politician adevarat care la avut ''Romania,, si stia care este scopul introducerii ''Democratiei,, a fost Ceausescu. Urmareste aceasta filmare si cuvintele rostite de Ceausescu si o sa vezi cata dreptate avea acest om.

| Maomau explică (pentru AmVicii):

Destul de aproximativa afirmatia ta!
E adevarat ca democratia este facuta pentru a conduce gloata de sclavi moderni, dar sclav modern inseamna sa traiesti ca un boier alta data, adica in confort, in bunastare si sa te bucuri de toate produsele de larg consum, dar pentru asta trebuie sa-ti vinzi pielea 8 ore pe zi!
Deci se poate spune ca democratie exista, dar nu este ceea iti inchipui tu!
In rest in mare parte sunt de acord cu ideile vehiculate de tine cu exceptia parerii despre ceasca!
Ceasca nu a fost decat un idiot care se credea faraon si credea ca toti trebuie sa trudeasca pe gratis ca el sa-si faca fanteziile idioate.
Evident ca in privinta altora avea dreptate, doar ca nu a avut dreptate vis a vis de ceea ce facea poporului sau, si asta l-a costat viata pe idiot!