| Dorugar a întrebat:

Tinand cont de faptul ca majoritatea oamenilor sant mai rai ca animalele, de ex animalele nu mint, nu excrocheaza si nici nu au purtat razboaie in care si-au ucis milioane de semeni, imi pun intrebarea:
Oare sufletele animalelor nu ar trebui sa fie mantuite?
Ele nu au nevoie de un mantuitor?

Răspuns Câştigător
| diwa a răspuns:

Stii vorba aia, cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele happy Ba da, probabil ca da, dar noi, cica "fiintele superioare" nu dam doi bani pe ele si pe sufletul lor. Spunem ca ne pasa, dar cand vine vorba sa le ajutam, cam dam inapoi pentru ca suntem egoisti. Animalele nu sunt egoiste, ele te iubesc necondintionat si te-ar apara oricand! Nu ele sunt animalele, noi suntem!

| Ben00 a răspuns (pentru diwa):

Cainii se baga la greu pentru stapan! (unii)

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Animalele au fost lasate pentru a ne folosi noi de ele.Pentru ele nu a murit Hristos. Poate te oferi tu, ce zici?

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Ma analfabet-o, te-am intrebat eu cumva la ce sunt folosite animalele?
Cum dracu poti sa fiu atat de analfabeta incat sa nu intelegi nici cea mai simpla intrebare?

| Dorugar explică (pentru EmaS):

De ce sa ma ofer eu?
Ce sunt eu Dumnezeu? (asa cum a fost "Domnul *cu coada numit si Lucifer)
Poi nu Dumnezeu vrea sa salveze suflete?
Poi ce sufletele animalelor nu are valoare desi animalele au mai mult suflet decat au multi crestini?
Poate Dumnezeu ca sa salveze sufletele porcilor, il va trimite pe fiul sau Domnu Purcelus, ca sa si dea sufletul pentru mantuirea tuturor porcilor care au pacatuit?

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Asa spui ca tu esti dumnezeul tau! Sau ai amnezie?

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Eu cred ca iarasi vrei sa ne dovedesti ca esti o analfabeta!
Eu nu am spus ca sunt Dumnezeu pentru altii.
Stii ce inseamna sa fi analfabet structural?
Ce-ar fi sa meditezi un pic asupra acestei notiuni!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Poti sa imi spui tu cum vrei daca asta te face sa te simti bine! Pentru mine parerea unui om ca tine nu conteaza!happy

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Vad ca nu intelegi nimic!
Dupa cum ai vazut nu numai eu sunt cel care are o asemenea impresie despre tine!
Si asta ar trebui sa te faca sa-ti pese, ca nu e bine!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Nimeni nu m-a facut analfabeta in afara de tine. Pacat ca nu ai observat inca ca eu nu scriu ca tine cu greseli. Dar, cand o sa ai mai multa scoala decat mine o sa te cred!happy

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Degeaba ai umblat multi ani la scoala, probabil toti in ciclul primar, cand se vede clar ca esti analfabeta structural!
Adica nu intelegi niciodata subiectul discutiei si repeti a proasta niste texte care ti s-au bagat in cap cu forta la biserica!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Nu acelasi lucru faci si tu?! Fi sincer!

Vii mereu cu aceleasi intrebari si raspunsuri.Si oricate dovezi sau explicatii ti se aduc, tu ramaii tot necredincios si repeti intr-una: Batman si Batman!