| Ad1tza a întrebat:

Tot ii aud pe alti, chiar pe multi ce dovezi aveti sa sprijiniti existena "zeului vostru" Mno is gramada n-am cum sa le dau pe toate ca daca le-as da, n-ar putea sa incarce pagina de internet atatealaughing

În orice caz, existenţa lui Dumnezeu nu poate fi demonstrată sau negată. Chiar Biblia spune că noi trebuie să acceptăm prin credinţă că Dumnezeu există: "Şi fără credinţă este cu neputinţă să fim plăcuţi Lui! Căci cine se apropie de Dumnezeu, trebuie să creadă că El este, şi că răsplăteşte pe cei ce-L caută" (Evrei 11:6). Dacă ar dori, Dumnezeu ar putea pur şi simplu să apară în faţa întregii lumi pentru a demonstra că El există. Însă dacă ar face acest lucru, nu am mai avea nevoie de credinţă. " 'Tomo' i-a zis Iisus, 'pentru că M-ai văzut, ai crezut. Ferice de cei ce n-au văzut, şi au crezut" (Ioan 20:29).
Se pare ca Dumnezeu spune ca existenta lu Dumnezeu nu poate fi demonstrara sau negata. Eu zic ca Dumnezeu se insala amarnic cand zice ca nu poate fi demonstrata.
"Pentru cine vrea sa creada,
Am o mie de dovezi;
Dar nu mai am nici una,
Cînd tu nu mai vrei sa crezi." cuvintele Domnului...
Nu stiu de ce zic atei ca nu avem dovezi. stau si ma intreb de ce zic asta...
1 Avem un sambure de adevar. In primul rand in biblie scrie de greutatea aerului."

Au trebuit sa treaca multe secole, pîna ce Toricelli în anul 1643 a constatat ca
da, aerul are greutate si a dovedit pe cale experimentala, ca atmosfera are
pre-siune (1, 033 kgf/cm2).
2 Un alt text care e de foarte mare importanta în ceea ce priveste fizica si care
se confirma azi în totul adevarat, îl gasiti în epistola catre evrei 11:3 "Prin
credin-ta pricepem ca lumea a fost facuta prin Cuvîntul lui Dumnezeu, asa ca tot
ce se vede, n-a fost facut din lucruri care se vad..." se refera ca tot ce vedem este alcatuit din atomi.
În primul capitol al Bibliei, Geneza 1:1 ni se spune: "La început Dumnezeu a
creat cerurile si pamîntul" sau cum spune în textul original ebraic: "Beresit bara
Elohim et ha-samaim iert ha-aret." Evrei spun ca fraza aceasta este formata din 7
cuvinte si de 7 x 4 = 28 sînt literele ei. Pentru ei, cifra 7 însemna ceva desavîrsit,
deci însemneaza ca adevarul desavîrsit este asezat în primul verset al Bibliei.
Dar unii vin si spu: "Cum poate fi Biblia adevarata cînd ea spune ca
Dumnezeu a creat lumina în prima zi, iar soarele abia în ziua a patra? Nu vedeti
ca nu se potrivesc lucrurile? Cum a putut sa fie lumina fara soare?
De altfel, obiectia aceasta o ridica de obicei cei mai inculti, cei mai fara
pregatire, caci cei cu pregatire scolara stiu ca soarele nu este singurul izvor de
lumina. Sînt înca atîtea surse de lumina în universul acesta, încît sînt nenumarate.
Dar totusi ramînem putin la obiectia aceasta. Domnul Isus a spus celor din
vre-mea Lui niste cuvinte, care sînt valabile si pentru cei de azi: "Oare nu va
rataciti din pricina ca nu pricepeti nici Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu?"
3. Pamîntul sprijinit pe nimic
Un alt amanunt care a produs aprinse discutii si tagaduire din partea
pretinsilor oameni de stiinta de altadata, se gaseste în cartea lui Iov 26:7 si 38:6
unde se spune ca pamîntul nu e sprijinit pe nimic. Ei spu-neau ca versetele
acestea nu sînt adevarate. "Cum s-ar putea ca pamîntul sa nu aiba nici un
sprijin?" ziceau er. "Un mar, care nu se poate compara cu pa-mîntul si totusi nu
poate sta asa în aer, fara sa fie sprijinit pe ceva, cade. Ce s-ar întîmpla cu
pamîntul nostru, daca ar fi asa cum spune Biblia?"
Vechile conceptii difereau unele de altele doar cu privire la ceea ce formeaza
sprijinul pamîntului, dar toti erau de acord ca e sprijinit pe ceva. Unii sustineau
ca Atlas îl sprijina cu umarul lui; altii sustineau ca e sprijinit pe patru stîlpi; altii
spuneau ca se sprijina pe patru broaste mari; altii spuneau ca o
testoasa îl poarta pe spinarea ei. Pareri care mai de care mai nasPareri care mai de care mai nastrusnice, dar ele
erau teoriile oamenilor de stiinta pîna în secolul al XVI-lea.
Biblia spunea însa acum 3.500 de ani: "El întinde miazanoaptea asupra
golului si spînzura pamîntul pe nimic." Astronomia de astazi da dreptate Bibliei.
Pamîntul, spun astronomii, nu e sprijinit pe nimic. Toate teoriile astronomilor de
altadata s-au prabusit fiindca n-au fost adevarate. Afirmatia Bibliei a ramas în
pi-cioare fiindca era adevarata
4. Pamîntul este rotund
Un alt verset, care multe veacuri a fost în contra-zicere cu parerea oamenilor
de stiinta, se gaseste în Proverbe 8:31, unde se afirma ca pamîntul este rotund.
Chiar Ptolomeu, Plato, Aristotel si altii au afirmat ca pamîntul are forma
plata. Toti astronomii sustineau ca pamîntul e drept ca o fata de masa. Pîna si
biserica catolica a îmbratisat aceasta conceptie si ea a patro-nat ratacirea aceasta,
prigonind cu ajutorul inchizitiei pe cei ce au gasit adevarul, ca Jordano Bruno,
Galileo Galilei si altii.
Daca ar fi cercetat Biblia si ar fi crezut-o, ei nu ar fi facut asa ceva, caci
Solomon în textul citat vor-beste clar de rotocolul pamîntului, si proorocul Isaia
în cap. 40:22 spune: "El sade deasupra cercului pamîn-tului." Traducerea
Vulgata spune: "Deasupra globului pamîntului", iar în alta traducere, Gesenius
spune: "Deasupra sferei pamîntului."
6. Miscarea în spatiu
Un alt adevar important aratat în Biblie este mis-carea pamîntului si a
corpurilor ce-resti. În cartea proorocului Isaia 40:26 ni se spune: "Ridicati-va
ochii în sus si priviti! Cine a facut aceste lucruri? Cine a facut sa mearga dupa
numar, în sir, ostirea lor? El le cheama pe toate pe nume: asa de mare este
puterea si taria Lui ca una nu lipseste."
Vechile conceptii sustineau ca pamîntul sta pe loc, iar firmamentul îl
considerau ca o sfera solida în care sînt fixate stelele ca niste ornamente. Iar cînd
li s-a spus oamenilor ca pamîntul se misca, ei au zis ca e imposibil, fiindca daca
s-ar misca pamîntul, noi am cadea, copacii s-ar rasturna, totul s-ar prabusi.
Aristarh din Samos, pe la 280 în.Cr. a sustinut ca pamîntul se învîrteste în
jurul axei sale si în jurul soarelui, dar nimeni n-a vrut sa-l creada. Oamenii au
fost deprinsi sa cugete ca pamîntul sta fix pe suportii lui, ca deodata sa vina
cineva si sa afirme ca se misca. Nu puteau crede si nu se puteau împaca cu o asa idee
Toate aceastea sunt de acum 3500, cunostinte pe care oameni nu le aveau. Dar degeaba is dovezi, daca nu le creziwinking

21 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Ptolomeu, Plato si Aristotel au spus ca Pamantul este in centru universului, nu ca este plat... Toata lumea stia ca Pamantul e rotund cu mult inainte de 1600.

| Zenicide a răspuns:

Esti harnic, ai copiat ca un erou de pe diferite siteuri :) Am sa folosesc si eu linkuri pentru a-mi fi mai usor.

La început, Dumnezeu a făcut cerurile şi pământul.
Stim desigur ca timpul a aparut odata cu Big Bangul, deci despre care inceput vorbeste Dumnezeu? Se pare ca Dzeu nu stia ca timpul a aparut odata cu big bangul, la fel si spatiul http://www.big-bang-theory.com/

Dumnezeu a văzut că lumina era bună; şi Dumnezeu a despărţit lumina de întuneric.
Dumnezeu nu stia ca lumina e buna, deci Dumnezeu nu e atotstiitor. A intalnit un element nou.

Dumnezeu a numit întinderea cer. Astfel, a fost o seară, şi apoi a fost o dimineaţă: aceasta a fost ziua a doua.
Dumnezeului biblic primitv ii ia o zi sa creeze universul, dar inca o zi sa creeze cerul? Sau procesul de "numire" a durat cat facerea universului? Habar nu am.

De aici am sa incep sa comentez textul copiat de tine de pe diferite siteuri. "lumea a fost facuta prin Cuvîntul lui Dumnezeu, asa ca tot
ce se vede, n-a fost facut din lucruri care se vad..." se refera ca tot ce vedem este alcatuit din atomi." - De ce nu a zis asa? De ce nu a zis ca atomul e alcatuit din particule sub atomice numite protoni, electroni, neutroni etc. Aceasta informatie era mai importanta decat "curatirea leprei prin sacrificii de pasar" din Levitiv, nu crezi?

"Evrei spun ca fraza aceasta este formata din 7 cuvinte si de 7 x 4 = 28 sînt literele ei. Pentru ei, cifra 7 însemna ceva desavîrsit, deci însemneaza ca adevarul desavîrsit este asezat în primul verset al Bibliei." - Si ce legatura are asta? :))))) Sunt doar numere.

"Dumnezeu a creat lumina în prima zi, iar soarele abia în ziua a patra? Nu vedeti ca nu se potrivesc lucrurile? Cum a putut sa fie lumina fara soare? De altfel, obiectia aceasta o ridica de obicei cei mai inculti, cei mai fara pregatire, caci cei cu pregatire scolara stiu ca soarele nu este singurul izvor de lumina. Sînt înca atîtea surse de lumina în universul acesta, încît sînt nenumarate."
A creat nenumarate surs de lumina la intamplare dar nu stia ca vor fi bune sau nu?

"Dar totusi ramînem putin la obiectia aceasta. Domnul Isus a spus celor din vre-mea Lui niste cuvinte, care sînt valabile si pentru cei de azi: "Oare nu va rataciti din pricina ca nu pricepeti nici Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu?"
E vina lui ca nu intelegeau oamenii, daca era omniscient si omnipotent trebuia sa stie ce vor intelege si ce nu oamenii. Apoi ce zici se contrazice si cu pomul cunoasterii unde Satan daruieste oamenilor CUNOASTERE. Nici macar cunaosterea nu e de la Dumnezeu ci obtinut prin asa numitul pacat originar si Isus se intreaba de ce nu inteleg oamenii? E absurd!

De aici tot ce zici e aberatie ce rezulta din interpreetarea bibliei dupa bunul plac. Se pare ca Dumnezeu avea nevoie de ajutorul tau, avea probleme de exprimare si clar ca nu era familiar nici cu termeni stiintifici.

| Ad1tza explică (pentru Zenicide):

Nu nustim ca timpul a aparut cu Big bangul... este doar o teorie nedovedita stintific si se pare ca esti singurul care nu este prea destept sa-si dea seama ce inseamna numerele aleawinking

| Zenicide a răspuns (pentru Ad1tza):

Daca nu stii nici macar lucrurile de baza despre big bang, singularitate, a doua lege a termodinamicii nu vorbi deloc despre lucrurile astea, o sa te faci de ras si ne pierdem doar timpul. O teorie in comunitatea stiintifica, "draga domnule" este o forma a cunoasterii rationale, nu o IPOTEZA!

Dar sa ignoram toate astea pentru un moment, si sa te lasam sa explici metoda prin care a facut Dumnezeu universul si tot ce contine aceasta. Apoi sa explici originea lui Dumnezeu si "unde" se afla acesta. Multumesc anticipat.

| Ad1tza explică (pentru Zenicide):

No bine stimate domn poti sa crezi ca esti scopul unei tuse cosmice, probabil acel nimic de la inceput a tras apa si ai ajuns aicea. De asta iti doresti tu sa traiesti, de asta tu iubesti, de asta ai CONSTINTA. Pentru voi viata nu ineamna nimic, pentru ca credeti in nimic sa ca nimicul a facut ceva. Deek ma iei ''stiinta''laughing lol pot sa-ti dau si eu legi legea conservari:nimicul nu poate face nimic: deci ceva non veanta nu poate produce viata. Big bangu o fi creat azotu, si oxigenu bun. Dar celelalte elemente? O sa-mi zici prin contopire desigur desi nu au aceastra prioritate sa o faca. Cum a aparut "'fierul"' cum a produs big bangu fierul? stimate domn? Chiar ma crezi vreun fanatic religios care nu stie stiinta? imi place stiinta dar cea adevaratawinking Bafta

| Zenicide a răspuns (pentru Ad1tza):

Aici, nu aicea. Pentru mine viata inseamna totul, am o singura viata si ma consider foarte norocos din aceasta cauza. In plus, nu sunt sclavul sau experimentul unui zeu primitiv.

"nimicul nu poate face nimic: deci ceva non veanta nu poate produce viata." - Si ce legatura are asta cu big bangul si tot ce am vorbit noi aici?
" Big bangu o fi creat azotu, si oxigenu bun. Dar celelalte elemente?" - Te faci de ras a 2-a oara, nu stii absolut nimic despre big bang. Te rog, pentru numele Dumnezeului tau citeste macar cateva randuri despre singularitate ca sa evitam asemenea intrebari stupide.

Astept in continuare cu interes sporit sa vad cu ce vrei tu sa inlocuiesti teoria big bang. Ma intereseaza metoda facerii universului desigur, originea zeului creator, cum ai dedus ca acest cretor e acelasi cu zeul biblic, si unde e acesta.

| Ad1tza explică (pentru Zenicide):

Dumnezeu spune ca e vesnic nu ca o aparut printr-un fel. A spus ca ne-a dat minte limitata. "' Cand ma uit in sus parca vad ca printr-o oglinda, dar cand vei veni voi intelege tot"' vesnicia noi nu o putem percepe nimic poate sa fie vesnic si totusi dumneze spune ca este Alfa si Omega. Inceput si sfarsit. Deci Dumnezeu n-are o anumita origine el fiind vesnic nu? Dumnezeu este cel probabil zeu deaorece are o carte Biblia care spune si adevaruri. Sti. arheologici au gasit sodoma si gomora, muntele sinai, carele egiptenilor scufundate in mare. Ti-as zice ca pe Dumnezeu il simt. Dar nu mai crede ca ai spune ca e doar o aberatie pentru imi sustine zeul.'' Cere si ti se va da'' ''Cere cu credinta'' ''Nu te indoi'' "' Dumnezeu spune ca cine se indoieste, nu va primi nimic, deoarece acel om este nesigur pe sine, si in toate deciziile din viata lui'' Ai incercat macar? acum te gandesti uite la primitiivul asta crede in zei, ma pune sa si cred in Dumnezeu. Sti eu zic sa nu crezi asa zisa ''stiinta'' pentru ca orice ce om care este sincer cu el si are o minte logica se gandeste oare. Da poate nu gresesc? Cand ti-am zis de sodoma si gomora care toti sceptici si Aristotel radeau de povestea asta normal. Dar acum se pare au gasit bile de sulf implantate in pamant cu miile si si-au dat seama ca orasu acela a ars la sute de grade celsius.Toate evenimentele din Biblie is adevarate... daca ai citi si te ai interesa sa vezi ca biblia este o carte de istorie nu o carte banala ai intelege. Dar nu vrei cu siguranta. Si stiinta nu poate comenta cand vine vorba de constiinta, setea noastra de cunoastere, dragostea, de ce acceptam suferintele, de ce ne dorim sa traim atat de mult, de ce suntem mandri, orgoliusi. Sentimentele sa fie scopul unei greseli? crezi ce vrei nu creca are rost sa ma contrazic cu intelpti de voi, dar o sa va para rau. Nu exista sti scuza pentru necredinta, nu vrei sa crezi.

| RAY a răspuns:

Imi dai versetul unde scrie clar ca pamantul e in forma sferica si se roteste in jurul soarelui?

chestii care si greci stiau deci zeus exista

| ania a răspuns (pentru RAY):

Proverbe 8-30-31-eu ( înțelepciunea) eram meșterul Lui... jucând pe ROTOCOLUL pământului său-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e cea mai lunga intrebare pe care am vazut-o vreodata, aici. Trebuie sa fii nebun sa citesti astahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici existenta dragonului invizibil din camera mea nu poate fi demonstrata sau negata. Nici existenta lui Odin nu poate fi demonstrata sau negata. Nici existenta altor milioane de zei nu poate fi negata sau demonstrata.

Ce ai spus acum se aplica tuturor zeilor, nu doar zeului tau. Deci mai pe scurt, fie accepti acest lucru pentru toti, fie pentru nici unul. Nu ai voie sa alegi doar ce iti convine. In cel mai bun caz, prin metoda asta (proasta) de gandire demonstrezi posibilitatea existentei tuturor zeilor, iar zeul tau fie este egalul altor milioane de zei fie este inferior multora. In plus de asta, daca tu afirmi ca exista un zeu sau dragoni invizibili sau alte chestii SF, singurul care trebuie sa demonstreze ceva esti TU si atat. Eu nu sunt dator sa demonstrez inexistenta a ceva ce tu ai afirmat ca exista. Daca zici ca sunt dator, atunci demonstreaza-mi ca in camera mea nu exista un dragon invizibil sau ca alte milioane de zei si semizei nu exista.

Acum sa revenim la cunostiintele respective din biblie. Toate civilizatiile/religiile au avut chestii corecte legate de stiinta, a ta nu e cu nimic mai speciala. Ba mai mult, ce ai zis acum nu are legatura cu existenta unui zeu. Prin acele chestii nu ai demonstrat existenta zeului tau. Stii macar ce inseamna cu adevarat sa demonstrezi ceva? Dupa cum am mai zis si altora, tu faci acum o eroare grava. Te lauzi cu cateva chestii ignorand insa celelalte esecuri. Te lauzi la fiecare 2 goluri date uitand insa ca primesti alte 7 in schimb. Toate religiile au ceva corect despre stiinta si nu numai, e logic ca si a ta sa contina ocazional urme de adevar.

Totusi, prin ce ai spus mai sus nu ai demonstrat existenta unui zeu. Gasesti in cartile vechi de magie o gramada de chestii corecte dar si creaturi mitice. Conform logicii tale, din moment ce sunt si chestii corecte, acele creaturi exista.

Pana nu demonstrezi cu adevarat ca zeul tau exista, el este la fel de real ca Batman, Hulk, Superman, Odin, Krishna, Bazuzu si multi altii.

| Ad1tza explică (pentru anonim_4396):

Atei spuneau ca nu avem nici o dovada(eu am vrut sa arat ca exista) voi nu aveti nici o dovada acum depinde ce fel de ateu esti: big bangu si Dumnezeu sunt 2 credinte. Stiinta se bazeaza pe lucruri ce pot fi dovedita. Big bangu ii foarte putin probabil, ba chiar contrariat de multe legi fizice, si tu daca nu ai cauta doar ce iti convine, ti-ai dat seama ca ''stiinta'' care explica formarea universului e doar un mit. Is 2 credinte ai ce sa alegi nu? Sa crezi nimicul exista pur si simplu si acel ceva nu stiu cum a format big bangu...ca-s multe teori despre big bang... Voi credeti ca aceasta realitate inconjuratoare exista pentru ca existastraight face o gandire lipsita de logica si sens. Voi credeti ca inainte de univers nu exista timp? (serios wow) o fost cineva acolo? universu este cica infinit sau nemarginit, voi incercati sa deduceti infinitatea in 14 miliarde de ani sau cand o fost big bangu. Nu va dati seama ca totul este lipsit de logica. Poate Dumnezeu o fi lipsit de logica, dar nu mai lipsit de logica ca si credinta voastra in nimicwinking Si nu spun ca inainte nu exista timp, dar cum poti sa zici ca nu exista timp? cum dovedesti ca nu exista? nu ai cum. Nu vreti sa acceptati ca suntem creatia cuiva. Nu universul este al nostru iti garantez. si noi suntem ai universuluiwinking si gandeste-te ca universu trebuie sa se incadreze in ''ceva'' si acel ceva in care se incadreaza universul in ''altceva'' daca ati avea putina gandire logica v-ati da seama de imposibilitatea totului de a exista de la sine insusi. Dar nu pot sa va fac sa credeti. nici nu vreau! ca oricum nu o sa credeti niciodata.
Si nu stiu de ce stau atei la domeniu religie, mi se pare tare ciudat mai ales ca exista stiinta si filozofie, puteti sa ne faceti ciudati si cretini acolo cat vreti nu vi aicea sa-mi spui ca nu exista sau chiar nu stiu atuncea de ce va doriti sa mai traiti? adica nici nu conteaza daca ai trait macar.Si totusi de unde dorinta asta pentru viata? AAAAAA o explozie a facut totu wow sunteti tari! tu iti doresti sa existi pentru ca o tuse cosmica te-a adus aicea. Ai o faina logica asupra vietii. Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ad1tza):

" big bangu si Dumnezeu sunt 2 credinte"... Gresit.
"Big bangu ii foarte putin probabil, ba chiar contrariat de multe legi fizice bla bla bla"... Nu cunosti Big Bang-ul, cel mai corect pentru tine e sa nu-ti dai cu parerea.
"Is 2 credinte"... Gresit. Trecand peste afirmatia absurda conform careia big bang e o credinta, sunt mii de versiuni din diverse religii. Daca tu cunosti doar o versiune, e problema ta. Doar pentru ca tu nu cunosti altele, nu inseamna ca ele sunt mai putin valabile decat a ta. Trebuie sa dovedesti ca din milioanele de zei si semizei, doar al tau exista. Pana nu demonstrezi cu adevarat ca zeul tau exista, el este la fel de real ca Batman, Hulk, Superman, Odin, Krishna, Bazuzu si multi...

Ai mai zis cateva aiureli despre big bang si viata ceea ce denota ca nu stii nimic. Documenteaza-te mai mult inainte sa vorbesti despre ceva altfel dai dovada de prostie (si nu, nu te-am injurat).

| Ad1tza explică (pentru anonim_4396):

Esti amuzant. Nu-ti dai seama de imposibilitatea big bangului, da sa zicem ca a existat. iti pun eu o teorie despre big bang is mai multe si si tu doar te-ai interesat. La inceput nu era nimic, nu exista timp, un loc cu putina energie.Bun de unde exista aceasta energie? si cum poate exista ceva daca nu exista timp? Acel loc de acolo care cica o fi existat. de ce exista el? care era granitele lui? el se expanseaza ca universul? si daca se expanseaza in ce se exapnseaza in nimic? iti dai seama ca toate is aberatii prostesti? Dintr-o data acea energie fara motiv a inceput sa se adune la un loc intr-un punct infinit de mic si infinit in greutate. Waiii da? ce fainbig grin si acel punct era sustinut pe... mda era in nimic acel punct si acel nimic de unde venea. Nimic nu poate exista pur si simplu, ii cum ti-as arata ceasul si ti-as zice ca nu l-o facut nimeni? Nu crezi ca suna Religie? sau poate cunosti tu o alta teorie a big bangului si sunt curios sa mi-o impartasesti una dintre cele 10000 care le-am vazut. Un loc cu putina energie hmm oare gandea aia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ad1tza):

E clar, la acest capitol esti mai varza decat varza. Iti ofer un sfat : documenteaza-te mai mult inainte sa vorbesti despre ceva anume altfel dai dovada de prostie.

Chiar daca big bang-ul ar fi fost gresit, tot nu inseamna ca religia si zeul tau sunt automat reale si corecte. Tot trebuie sa demonstrezi. Sunt mii de religii si mii de zei. Trebuie sa demonstrezi ca zeul tau a fost cel care a creat totul si nu zeii altora. Pana nu oferi dovezi clare, zeul tau este la fel de real precum zeii altora (adica deloc). Intelegi sau e prea complicat pentru tine?

* sau poate esti doar un troll.

| Ad1tza explică (pentru anonim_4396):

Nu am zis asta! Domne fereste. Ti-am spus sunt doua credinte ai sa alegi.Te simti revoltat ca iti atac credinta? Poti sa crezi ca totul exista din totdeauna, nici macar nimicul, sti. si nimicul e ceva. nu poate sa existe din totdeauna.Si acum o sa-mi zici ca nici Dumnezeu. Da sti eu mor cu o speranta, tu doar mori. O sa vedem care are dreptate...

Răspuns utilizator avertizat