| Ele94 a întrebat:

TPU Am intrat in Era Satanica!
Cu totii pacatuim si de fapt prin viata de zi cu zi noi urmam regulile satanice fara sa ne dam seama! Cateva din pacatele crestine sunt: lacomia, mandria, ura, furia, etc.
Lacomia nu e de fapt decat a manca putin mai mult decat a fi necesar supravietuirii. Sau un alt exemplu: de a avea mai mult decat ai in acest moment. Daca respectam regulile crestine am fi ramas tot in epoca de piatra. La ce ne trebuie noua tehnologie, la ce sa ne dorim mai mult decat avem acum? In concluzie crestinismul limiteaza omul si ii limiteaza gandirea.
Mandria: Esti mandru de tine pentru ca ti-ai indeplinit scopul. Mandria iti da incredere in tine si te face sa-ti indeplinesti obiectivele. Si asta e un pacat dupa "legile" crestine.
Ura, mandria, furia, lacomia, sunt stari specifice omului si sunt normale. Insa in alte religii acest lucru este un pacat.
Nimeni nu mai respecta Decalogul, iar treptat, treptat am ajuns sa urmam legile Satanice, chiar daca multi nu le cunosc, dar traiesc urmandu-le fara sa vrea.
III. Venerarea lucrurilor trupesti produce placere
Cu totii ati simtit asta, indiferent ce lucru trupesc ar fi. In Satanism, acest lucru nu este un pacat. Orice lucru material produce placere.
Fa tot

9 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Urmaţi regulile satanice? N-aveţi voi atâta creier!

| Nuvăsufăr a răspuns:

Dă-ţi foc la casă cu tot cu internet, calculator, frigider, aragaz, televizor, combină muzicală şi mută-te într-un conglomerat de grote şi peşteri.

| DorelSudoru a răspuns:

Si cei cu asta?
Ma rog eu stiu de ce satanism vorbesti tu, dar vezi ca sunt mai multe tipuri.
apropr si daca esti indignat de ce ti hexagrama aia la profil? Interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite woodenpints este satanistul perfect.suprem.el nu va recunoaste pe voi ceilalti.intodeauna trebuie sa fie unul mai mare.mai cu mot.mai bun.e mai bine la noi.cu cat vrei sa fii mai mare cu atat trebuie sa te smeresti mai mult si sa slujesti celorlalti.smerenia e mai puternica decat mandria.de aia smerenia e sus in ceruri si satan a cazut din slava in noroi si tarana, in timp ce Iisus Hristos s-a smerit, inaltandu-se la dreapta tatalui.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru anonim_4396):

Woodenpints satanist? De unde-ai scos-o şi pe asta?
Dormi, te rog, dormi mai mult noaptea.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu te smereşti, eu rămân ceea ce sunt. Vedem cine este mai câştigat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wodenpints? raman uimit cum unii useri se dau{DOAR SE DAU}inteligenti, si totusi nu pricem nimic din ceia ce se discuta aici la religie sau pe un site de ateism. totul trece pe langa sau cade precum apa de pe gasca cand iese din apa.un copil e de inteles, ca e copil si nu judeca matur.dar un adult cum sunt unii? e de mirare.chiar si pentru mine care am spus de multe ori ca nimic nu ma mai poate mira. iaca, ca se poate.