| Pantera2012 a întrebat:

TPU ati observat ca la Calendarul ala minii din bucatarie e o cruce intoarsa in jos si crucea aia intoarsa il batjocoreste pe Dumnezeu asa am vazut eu la Calendarul ala Minii voi aveti tot asa crucea aia intoarsa in jos ca i-am spus bunicii si m-a facut nebun cand am vazut crucea aia intoarsa in joc la Calendarul ala Ortodox Minii si crucea intoarsa e a Satanistiilor?

2 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Sa-ti spun ceva,o cruce desenata,sau crucea din biserica,nu are nici o valoare si nici o legatura cu Dumnezeu! indiferent daca e intoarsa sau inclinata sau e de fier sau e de lemn! Singura cruce care a avut un simbol este aia pe care a murit Iisus.

sa nu te inchini la cruci facute de om, deoarece scrie sa nu t einchini la nimic facut din om! Nici la icoane nici la fecioara Maria, deoarece scrie sa nu te inchini la icoane si nici la oameni!

Crucea intoarsa pe care o veiz tu are aceeasi putere ca aia pe care o desenezi tupe caiet, adica nula! nu are nici o putere satanista si nici una Dumnezeiasca.

Pace tie big grin