| Enderman a întrebat:

Sall. am o intrebare ce semnifica crucea intoarsa invers? (exact ca o cruce dar purtata cu capul injos e ceva de la diavol?)

Răspuns Câştigător
14 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Semnifica crucea satansitiilor de cele mai multe ori la fel cum sunt si tricourile alea prin oras.

| BlackSulphur a răspuns:

Are 2 semnificatii:
a) Crucea lu' sf. Petru;
b) Crucea satanica/ anticrista, simbolizand opozitia.

| BlackSulphur a răspuns (pentru BlackSulphur):

Am uitat de inca o semnificatie:
c) Alinierea perfeca a chakrelor fundamentale (1, 2,3.7 + cele ale soldurilor, care-s legate de a 3-a).

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackSulphur):

Un sens mistic cruci i-se mai da a celor 4 elemente si 4 pozitii:
Nord-apa, Sud-foc, Est-pamant, Vest-vant

| BlackSulphur a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceea este crucea cu brate egale, altfel zis THE IRON CROSS.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackSulphur):

A,da crucea nazista parca nu?

| BlackSulphur a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact.

| ErrorFound a răspuns (pentru BlackSulphur):

Macar informeaza-te corect data viitoare. Crucea lui Petru e in forma de X.

| LordBolton a răspuns (pentru BlackSulphur):

Nu este dinaintea nazismului inca din primul razboi monidal si astazi este folosita ca medalie pnetu soldatii germanii

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nazista. E o decoratie germana care inca se poarta si a fost adoptata de nazisti ca o decoratie. Se folosea si inainte in armata germana dar era pictata pe scuturi si armuri. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Desigur era folosite si de cavaleri Templieri

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Mmmai mult de teutoni...

Răspuns utilizator avertizat