| Ele29 a întrebat:

ziceati ca nu Exista Dumnezeu uitati aici link cu dovada Existentei lui Dumnezeu si sa vedem ce mai ziceti Satanistiilor http://www.crestini.com/......zeu-exista P. S eu sunt Crestin Ortodox

21 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Tu esti dovada ca pentru unii nu prea exista gramatica limbii romane. Daca ai avea ceva intre urechi, ai fi constient ca, orice ai zice, credinta in dumnezo' o implica si pe cea in sarsaila. Am spus "credinta" si nu "slava", ca sigur sari de cur in sus ca marii cre(s)tini ortodocsi nu slavesc pe fiul intunericului si alte bla bla-uri isterice.
In alta ordine de idei, ai face bine sa citesti ceva legislatie, daca cu logica stai prost. O marturie nu este si o dovada, iar povestea din linkul tau e penibila.

| PreaSfintitu a răspuns:

E dovada de necontestat rolling on the floor sunteti penibili rau de tot.

| Mann02 a răspuns:

Asta e dovada mah? daca eu iti zic, ca mi s-a aratat Dumnezeu si stiu ca e batran si cu barba alba ca si Gandalf ma crezi? 100%?
si daca vorbesti de Satanisti automat voresti si de Dumnezeu pentru ca Satan e Lucifer care a fost cel mai inalt in grad inger...
Pe langa asta, cred ca exista o entitate superioara dar asta nu inseamna ca cred tot ce vorbeste popa si la care cum li se scoala...

| EvangelineLovin a răspuns:

Ai citit minunile Sfantului Nectarie? E foarte frumoasa cartea dar le gasesti si pe net daca le cauti. Doamne ajuta!

| crazybunny a răspuns:

Stii am citit atatea likuri despre acest subiect incat m-am plictisit, ce dovedeste ce a zis femeia aia? Nimic pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu că aş fi ateu...
Dar de unde ai tu dovada că ce a scris ea e adevărat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Crede si nu cerceta" asta o sa iti spuna, fiindca asa scrie in biblie.
Lol, e prea de tot ce spun unii. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce ma mira: cei care nu cred in Dumnezeu sunt ATEI, nu satanisti, mai pune si informeaza-te inainte sa spui niste cuvinte fara sens (care te fac si mai...) La ceea ce ai aratat tu acolo, :oricine putea inventa o poveste asemanatoare, de ce sa nu fim realisti? Daca vrei sa crezi in Dumnezeu, crezi, de nu, e treaba ta, nu inteleg de ce va tot bateti capul pentru altul? Ce, va ia dumnezau aerul daca nu ii impuneti pe altii la ceea ce aveti voi? Sunteti penibili.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti sluji la 2 stapani, or satan ori Dumnzeu

| anonim_4396 a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Unii aleg să fie proprii lor stăpâni.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai cum ori vei iubi pe unu si il vei dispretui pe altul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Cum poți iubi pe cineva când îl slujești pentru plăcerea lui?, mie îmi miroase a sclavie: Fă aia și taci, o să-ți primești răsplata.
Tatăl și mama au un copil, ei se iubesc au fost "creați" unul pentru celălat, ce face unul face și celălalt, ambii au aceleași visuri/scopuri, copilul nu poate face diferență, ori îi iubește pe ambii, ori îi urăște pentru ceea ce au făcut pentru el.
Între două bețe paralele nu poți face alegeri, e același lucru.
Neutralitatea e cea mai bună opțiune când vine vorba de doi bo$$i puși pe afacere cu subalternii. Nu ai de suferit.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Asevarul e ca imi place sa slujesc Creatorul meu. Nu impune nimeni nimic. Totul e ca ne pasa de voi si nu vream sa ajungeti in iad, Iadul e adevarat fie ca crezi fie ca nu si Dumnezeu va rasplati fiecaruia in parte.Mie Dumnezeu mi a raspuns la rugaciune cum a spus si in Sfinta Scriptura cere si ti se va da. Nu stou ce mai asteapta lumea de la Dumnezeu, El a facut totul pentru noi, lumea de azi e orbita de satan, multi nu iL iubesc pe Dumnezeu ci Il urasc pentru ei cred ca Dumnezeu e rau? El e drept, daca ajungi in iad nu el vrea sa ajungi acolo tu vrei pentru ca L-ai respins, El e drept si nu poate sa te duca in Rai daca tu ai refuzat viata! Dumnezeu aa te binecuvinteze. Si Dumnezeu le vorbeste omaenilor, El e acum vou pebtru ca a inviat, dar El le vorbeste numai celor ce vor sa iL asculte, oriunde ai fi daca te pocaiesti si iL ascilti, si il cauti pe Dumnezeu cu toata inima ta iL vei gasi. Ne a promis Sfintul Duh care ne va ghida in tot Adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala nu-i argument si poveste

| Toluk19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sora nanei mele tot vede chiar si acum un barbat negru, dar nu are nici o frica de el! Tot ce spun eu tot e poveste da? Chiar mi-e mila de voi atei ce mai ride iadul de voi, si nu vreai s-a ajungeti acolo! Mie mila de voi, Doame fa ceva sai convingi!

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Isus mi-a raspuns rugaciuni, ca si cum va face pentru toti ce se poocaiesc

Din experienta zic ca Lui Dumnezeu ii pasa de cei ce vor sa faca Voia Lui.
Cum a promis in Cuvantul sau, ca Dumnezeu sta departe de pacatosi dar asculta pe cei drepti

Aia e legea, nu ai cum sa o schimbi, happy
Dumnezeu a zis si a infaptuit

| rexiomaria a răspuns:

"vedem ce mai ziceti Satanistiilor" primitivule, ateii nu cred in Satan/Lucifer, deci nu suntem satanisti, stai calm nu iti furam prietenii imaginari.

| XkkOOjs a răspuns:

Be ateu, Be Cool. Jajah Bless you.

| AlinaValentina97 a răspuns:

Vai vai, ce sa zic. Visa. Oricum daca exista o vedea numai pe ea? Bolile venerice si altele de ce nu le vindeca? Pe preotii aia bolnavi cu mintea care fura si violeaza si altele de ce nu le face nimic? Deci Dumnezeu a fost creat pentru a ne speria pe noi...
http://www.gebeleizis.org/bibliahazlie/

| darinn a răspuns:

Un canal de telegram cu ganduri pentru meditatii crestine zilnice!
https://t.me/lumina_intelepciunii