| anonim_4396 a întrebat:

TPU ce credeti femeia asta care vede pe Dumnezeu Reptilianul Yahwe si pe Jesus Christ e nebuna la cap sau are probleme psihiatrice :)) =)) ce parere aveti astept raspunsuri de la voi
http://dumnezeuexista.com/......-dumnezeu/

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ca să ne putem expune, o părere avizată, ar trebui să știm mult mai multe despre persoana respectivă.
Deci o persoană pretinde că a avut niște vise, care parțial s-au adeverit.
Prima întrebare este cum de știe ce a visat?
Noi știm doar visele care sunt când ne trezim.( Sau ne trezim din cauza unui coșmar. / când visăm urât. )
Din visele visate, câte vise, nu i s-au adeverit?

| Angel0 a răspuns:

Cred ca tu ai ambele probleme enumerate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are probleme sau e o atee care vrea sa i-a in ras religia, care chiar este importanta pentru unii oameni. Acesti oameni care i-au in ras ceva in care un seaman de-al tau crede cu inversunare mi se pare pura esimtire. Poti sa nu crezi dar totul pana la jignirea Divinitatii. Dar ca sa dezvoltam putin ca poate asa mai i-au si eu o funda laughing Reptilieni sunt doar un mit, si se crede ca ei sunt conducatorii din umbra veniti din spatiu sau din alta dimensiune. Multi spun ca acestia formeaza organizatia Illuminati si ca datorita lot tehnologia a ajuns unde este astazi. Este doar un mit fals d.p.m.d.v. dar nu neg existenta Illuminati desi si aceasta ar puta fi doar un simplu mit. Yahwe este numele real al lui Dumnezeu scos din Biblie de arile religii. Cam asta e treaba. Scuze daca am dezvoltat prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o sarlatana ori are nevoie de un control pshiatric amanuntit.
Pe Dumnezeu, nu-L poate vedea omul, pentru ca nu are meritul sa-i vada Slava.

| ateuNEGATIV a răspuns:

E cevs normal la uni crestini sa delireze

| Danielcristian a răspuns:

Am citit cu atentie ceea ce a scris, sincer nu pot sa deduc ceva, e posibil sa viseze, si sa vada lucrurile asa cum dinsa le-a zis, de asemenea nu ne putem lua dupa dinsa, sau so credem, in ziua de azi fiecare poate nascoci tot felul de lucruri.