| anonim_4396 a întrebat:

TPU, ce-i cu voi? Categoria Religie v-a facut s-o luati razna...
http://www.TPU.ro/......-cu-parul/
N-o luati in nume de rau, si fac pariu ca mai sunt unii care sunt de acord cu mine.
Va certati si va provocati ca niste copii de opt ani.
http://www.TPU.ro/......-dumnezeu/
Bine, recunosc ca motivele sunt mai intemeiate, nimanui nu-i place sa fie injurat, jignit sau barfit doar pentru ca crede in Dumnezeu sau nu crede.
Dar toti suntem oameni, ar trebui sa avem respect unii fata de parerile altora chiar daca sunt contrar credintei noastre. Sau doar vreti sa va dati in spectacol si sa creati scandal ca sa iesiti in evidenta. Daca tot va credeti asa maturi, atunci maturizati-va si acceptati ca nu toti sunt de acord cu parerile voastre. Toata lumea are cel putin un strop de adevar in religia lui dar voi exagerati la greu. Categoria Religie, si mai exact site-ul TPU a fost facut in special sa raspunda la nelamuririle userilor, nu ca sa va dezlantuiti. Aveti si chat-ul declaratii, dar stiu, acolo nu vede toata lumea ca sa ajunga cea mai populara intrebare.
http://www.TPU.ro/populare/
Majoritatea intrebarilor cu cele mai multe raspunsuri sunt acum doar intrebari puse la categoria Religie iar raspunsurile sunt doar certuri intre useri. Unii dintre voi va tot plangeti ca site-ul nu merge cum trebuie dar nu faceti nimic in privinta asta. Eu nu vreau sa exagerez, dar si voi exagerati la greu, nu lasati niciodata de la voi in certurile de acest gen si nu vorbesc despre toti userii. Cel mai destept cedeaza primul, iar in primul rand aceasta e o lume virtuala.
Dar in realitate suntem toti oameni, nu extraterestri, nu pinguini si nici "canibali", cum mai zic unii. Cu toate astea, ii respect pe unii useri pentru ca indiferent de credinta lor si-au sustinut cu incredere si pana la capat parerea fara a exagera.
Multumesc ca ati citit pana la capat, desii acest mesaj nu va schimba nimic, iar eu sunt un nimeni si un necunoscut ca sa pot avea aceasta influenta, astept sa va spuneti si voi parerea.
P. S.: daca as incepe si eu sa pun intrebari si raspunsuri la categoria Religie as deveni si eu mai cunoscuta:I...

13 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Și dacă nu-mi pasă de cine e sau nu de acord cu tine sau de ieșirile tale eroice în apărarea siteului?
Oricum nu toți suntem oameni, când trec pe stradă îmi dau seama că trăim o inevoluție, unii deja au început să semene a maimuțe, sunt ușor de dresat (controlat) și au caracteristicile tipice unui...animal. Și să nu uităm de nivelul de inteligență.
Și în plus nu văd de ec ai pus întrebarea asta, nu te face nici mai deșteaptă nici mai apreciată, plus că ți-ai dat seama și singură că mesajul nu v-a schimba nimic.
P.S. Te-ai gândit că siteul merge prost că sunt și multe întrebări în care userii doar se plâng, că am ajuns al concluzia că majoritatea românilor doar la asta se plâng în loc să ia măsuri.
Dacă ești indignată, fata mea, trimite mesaj la contact, raportează, fă ce faci adr nu te mai plânge degeaba, meseria de bocitoare nu-i profitabilă.

| XDarkAngel a răspuns (pentru FucktheSystem):

Ti se potriveste numele de te crezi asa inteligent. eu zic ca ceea ce mi-ai spus tu mie ar trebui aplicat la tine. si nu vreau sa demonstrez nimic, nici sa ma fac mai cunoscuta nici mai inteligenta. daca toti nataraii au voie sa puna intrebari stupide, atunci eu de ce n-am voie sa intreb de ce le pun? daca te crezi asa important, ti-ai fi dat seama ca eu nu am pus aceasta intrebare de dragul raspunsurilor ca ale tale. mai gandeste-te putin inainte sa scrii.

| FucktheSystem a răspuns (pentru XDarkAngel):

Fată dragă te invit să vorbești la feminin.
Oricum da, numele mi se potrivește, mă bucur că ai observat.
Totuși vrei să demonstrezi ceva, că altfel nu mai afirmai și-ți vedeai de viață liniștită.
E foarte interesant că tocmai te-ai inclus în categoria „nătărăi", felicitări!
Și dacă nu te interesează răspunsurile te invit să nu mai întrebi.
Nu știu cine ești, de unde ai venit sau pe ce gaură ai ieșit dar așa zișii eroi care luptă pentru binele unui site fără măcar să fie plătiți ( te plătesc cumva?!) îmi provoacă pur și simplu scârbă, i-ați o viață sau angajează-te la TPU.

| XDarkAngel a răspuns (pentru FucktheSystem):

Eu zic sa te calmezi.
daca te intereseaza binele unui site, nu inseamna ca n-ai o viata sau ca esti platit. mii de useri s-au atasat de acest site, nu ca tine de exemplu, care nici nu stiu de ce mai cauti pe el. probabil ca ai venit pe acest site ca sa enervezi userii si sa raspunzi la intrebari care nici nu te intereseaza de fapt, de dragul nimanui. acesta e un obicei cu care daca contiunui, lumea nu te va respecta niciodata. da stiu, tie nu-ti pasa, dar crede-ma ca orice om simte nevoia sa fie respectat in societate. asa ca iti zic sa-ti vezi de treburile tale si sa termini sa critici oamenii binevoitori, care apropo iti fac scarba, deci inseamna ca aproape toti de pe site iti fac scarba, si sa le spui persoanelor apropiate ce mi-ai spus mie. dupa cum vorbesti, pari a fi ateu. dar spre deosebire de tine, eu respect ceilalti oameni indiferent de ce religie ar fi.
P.S.: intrebarea mea m-a costat abia doua minute din viata, atat lucru ai putea sa faci si tu ca nu musca.

| FucktheSystem a răspuns (pentru XDarkAngel):

Sunt pe siteul ăsta de mai bine de un an și ceva (13 martie 2010, zi cu ghinion pentru unii ca tine) și uite că-mi place, nu m-am atașat încât să încep să-i bocesc de milă dar îmi place siteul, în schimb mă enervează ce-i care-i bocesc de parcă a murit. Dacă te-ai atașat așa de mult de site nu fă pe bocitoarea pe aici și treci la treabă, raportează, fă ceva, dacă-l iubești.
Nu suport oamenii care s eplâng, sunt deranjați dar nu fac nimic să schimbe situația. Hai gragă fată, dăi cu mesaje la contact, raportează, implică-te, nu pune întrebări care nu schimbă nimic.
Și nu știu dacă mă respectă cineva de pe site, nici nu-mi pasă, nu vreau să fac parte din societatea ta, nu vreau să fiu ca ceilalți, nu-mi pasă ce-mi impune societatea, eu sunt eu, mă placi sau nu. În schimb nici pe tine nu am observat că te respectă lumea, sincer, e prima dată când văd că exiști pe site și intru destul de des, ești cam inexistentă în peisajul meu, poate ești respectată în secret, nu știu, dar eu știu că nu te respect.
Și te-am rugat să vorbești la feminin, deci da, sunt ATEE. Și ateismul nu e o religie ca să o respecți sau nu.

| XDarkAngel a răspuns (pentru FucktheSystem):

1. M-ai vazut pentru prima data in peisajul tau pentru ca pana acum nu m-am implicat in ceea ce priveste religia, pe mine sincer nu ma intereseaza lucrurile legate de acest subiect.
2. Nici pe mine nu ma intereseaza ce crezi despre mine, si nu, nici eu nu te respect, pentru ca nu sti sa vorbesti ca o fata civilizata.
3. Credeam ca esti baiat pentru ca nici-o fata n-ar vorbi ca tine, dar probabil ca ori esti emo, ori o fata deaea baietoasa, retrasa, de cartier care nu vrea decat sa fie smechera si cool. Dar oricum ar fi, nu ma intereseaza.
3. Nu sunt o bocitoare, asta e prima data cand incerc sa atrag atentia asupra unor lucruri. Nu-mi place sa raportez, nici sa fac ceva de genul asta pentru ca nu e placut sa le furi drepturile altora. Am zis si eu o data ceva, si gata, tresa sari in sus. Veziti fato de treburile tale si lasa-ma in pace. Daca chiar vrei sa te rastesti celor care incearca sa fie binevoitori, du-te la cei care au creat acest site. Sincer, nu te inteleg deloc. De cand e rau sa incerci sa fi bun? Sa stii ca in lumea reala daca esti binevoitor esti si apreciat, nu luat la raspundere. Eu nu traiesc in nici-o anume "societate", eu iti spuneam doar de lumea reala. Daca te comporti asa si esti rea cu cei care n-au facut nimic nu o sa fi acceptata nicaieri. Stiu ca nu-ti pasa, dar chiar vreau sa-ti dau un sfat, chiar daca dupa parerea ta suntem "dusmane".
4. Eu sincer nu stiu ce ti-am facut sa te comporti asa cu mine, sa-ti fac "scarba", idee mesajului meu era doar sa vad care e parerea altor useri si cati sunt de acord cu mine, nu cum spui tu, sa ma plang.
5. Cum ti-am mai spus, citeste de doua ori inainte sa spui ceva.
6. Eu zic sa ne vedem de treburile noastre pentru ca aceasta discutie nu are niciun rost, oameni ca tine nu pot fi cumvinsi nici cu cea mai mare bunavointa.
7. Poate ca de aceea crestinii sunt un pic mai tolerati pe site, pentru ca ateilor le ie scarba de oameni in general si nu vor nici cum sa lase de la ei, si nu stiu decat sa-i provoace pe altii din motive de nimic (nu vorbesc de toti). Tu esti un exemplu perfect, chiar daca nu am spus de ce religie sunt sau nu sunt. Dar tu te comporti ca si cum esti de pe alta planeta, asa ca tu si prietenii din "societata" voastra ar trebui, pentru binele tuturor, sa traiti separat de ceilalti oameni (ma refer la cei care i-au lucrurile ca tine).
8. Scuze celorlalti ateii pe care v-am jignit, nu vroiam sa vorbesc la plural.
9. Daca te intereseaza, eu te-am iertat pe tine, chiar daca tu nu cunosti sensul acestui cuvant, si imi cer si eu scuze pentru ca te-am provocat la cearta, si iti doresc o zi frumoasa si sa uitam despre aceasta discutie.
10. Si inca ceva, pentru cultura mea generala, ai vrea sa sterg aceasta intrebare sau ce vrei de fapt?
P.S.: Si uite asa si aceasta intrebare ajunge una in care raspunsurile sunt doar certuri intre useri.

| FucktheSystem a răspuns (pentru XDarkAngel):

Draga mea, calmează-te, eu mi-am zis doar opinia, nu știam că eși așa de sensibilă la opinii contrare.
1.ok
2.ok
3. Nici emo nici fată de cartier, mai încearcă.
3(again). Dacă ți la site așa de mult trebuie să raportezi, libertatea care o invoci este exact opusul întrebării tale. Și et înșeli în zilele noastre ești bun e echivalent cu a fi slab și a fi călcat în picioare și modelat sub orice formă, controlat și batjocorit.
4.ok
5.ok.
6.ok.
7.Nu îmi e scârbă de oameni în general ci doar de cei care-și plâng de milă fără să facă de fapt ceva.
8. Putea să nu vorbești la plural, nu mă supăram să mă ataci direct.
9.-
10. Nu vreau să faci nimic, ți-am zis doar ce cred.
Totuși sper că nu ți-ai rănit degetele scriind atât.

| XDarkAngel a răspuns (pentru FucktheSystem):

Bine, acum tu esti cea rautacioasa, dar ai inteles gresit zicandu-mi ca-mi plang de mila fara de fapt a face nimic. Cum ti-am mai spus, am pus aceasta intrebare cu scopul de a vedea parerile altora. Bun, ti-am vazut-o pe a ta, dar sa stii ca m-ai jignit intr-un fel, de aceea am continuat discutia. Dar uitete la tine. Eu incerc sa ne impacam si tu uite cum reactionezi. Si nu stiu ce ai patit tu de spui asta, dar depinde si cat de bun si iertator esti in zilele noastre ca sa fi calcat in picioare. Tot ce am facut eu a fost sa pun o intrebare inofensiva, dar tu ma calci in picioare, din acest lucru deduc ca si tu ai fost la randul tau batjocorita, iar acum ai intors foaia si tu faci acelasi lucru altora. Dar macar sa ai motive intemeiate. Faza de la inceputul intrebarii cu "TPU, ce-i cu voi?" se numeste sarcasm. Daca ai luat-o in serios atunci chiar nu e problema mea. Dar aceasta cearta e inutila si nu-mi place sa ma cert cu altii. Da, sunt sensibila, mi se trage si mie de undeva, dar n-am nimic cu opinia ta atat timp cat incetezi sa ma mai jignesti. Fiecare cu parerea lui. Daca dupa tine e ceva atat de bun sa raportez, atunci pot incepe cu tine, dar n-am s-o fac pentru ca n-am motive intemeiate. Cum ai spus si tu, doar iti spui parerea (exceptand unele lucruri).
Si nu, nu mi-am ranit degetele de la atat scris, si sper ca nici tu. Acum eu mi-am cerut scuze si te-am iertat, nu mai vreau sa ne certam pentru ca nu avem din ce motive si iti respect opinia. Mai bine du-te sa mananci o portie de spaghettiwinking.

| FucktheSystem a răspuns (pentru XDarkAngel):

Mâncam deja Pizza, dar oricum...
Și da sunt răutăcioasă din fire, nu pentru că am fost batjocorită pentru că n-aș lăsa să se întâmple așa ceva ci pentru că am ceva concret de spus și nu mă ascund, nu vreau să fiu bună de ochii celorlalți, dacă ce am de zis doare o zic oricum.Eu mă ghidez în viață după ideea că mai bine să fiu urâtă pentru ce sunt decât iubită pentru ce nu sunt.
Și în plus nu știu cât te-am jignit eu înafară că te-am făcut bocitoare, dar tu... nici nu mai zic, oricum nu-mi pasă.
Problema e că eu nu pun la inimă ce-mi zice un necunoscut de pe un site și tu da, fi mai tare pe viitor.

Răspuns utilizator avertizat
| Wehrmacht a răspuns:

Bai,deci aia cu icoana e penala malaughingala vomita pe pereti sau ce dq face?rolling on the floor

| BlueOctober a răspuns:

Nu esti singura care crede asta, te-ai gandit ca poate nu au mai mult de 10-12 ani? discutiile contradictorii sunt normale de pentru nu putem avea cu totii acelasi punct de vedere,anormal e subiectul de la care se incepe, eu cand am vazut faza cu vomitatu' pe icoana, sincer iti spun mi s-a facut greata.De aceea avem libera alegere de a raaspunde sau nu intrebarilor idioate si fara sens, dar ce ne facem cu cei care jignesc in fara sa stie sa lege doua cuvinte corect in limba romana si iti trantesc o expresie de genul "sarap-shut up".Tre sa intelegem ca nu avem c face, singura solutie e ignorarea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-a ajuns la oa asa-i apache? si mie.mai bine ma duc in padure cu harciog.e mai ghine acolo.da tu trebuie sa stii ca de aia esti indian apache.imi las arcul cu sageti acilisea.sa-l ia alt razboinic.