| anonim_4396 a întrebat:

TPU daca imi schimb Religia Ortodoxa in Satanist si daca sunt Satanist imi va merge Bine adica eu nu vreau sa afle Mama Fratele si taicamiu sau Bunicamea eu Tin Secret daca Tin Secret e bine adica sa nu spun la nimeni ca m-am saturat de Religia asta ba e pacat sa faci ceva ba nu stiu ce mai e pacat ba e pacat sa te Masturbez laughing rolling on the floor asa daca tin in secret sa nu afle nimeni ca mi-am Schimbat Religia e Ok adica ca nici pe Parintii mei nu ai intereseaza ce fac eu si daca tin Secret sa nu afle nimeni din Familia mea ca sunt Satanist ca am auzit ca Satanistii nu comit crime sau tot felul de prostii
astia sunt prosti care zic ca comit crime acum Crestinii comit mai multe Crime ca Satanistii laughing rolling on the floor WTF mai zic ca sunt si Credinciosii adevaratii sa mor eu laughing rolling on the floor si daca ma fac Satanist imi va merge bine Toata viata adica si cand sunt la Scoala imi va merge bine sau oriunde ma duc adica sa nu ma cuprinda Ghinionu daca ma fac Satanist si tin Secret Religia asta Satanist adica nu spun la nimeni din familia mea dau funda cine imi zice daca imi va merge bine toata viata daca ma fac Satanist?

19 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Satanismul este o religie ca toate celelalte. Eu la 17 ani renunţasem demult la creştinism, şi nici acum nu-mi pare rău. De fapt, eu mă gândesc cât de penibil eram atunci când încă mai credeam că există dumnezeu.

| OctoberandApril a răspuns (pentru Woodenpints91):

Vezi ca s-au dezapezit drumurile
misca-ti fundul sa dezbatem problema satanismului sa-i dam un raspuns omului happy

eu am mai zis odata si atunci mi-au sarit toti in cap satanism, crestinsim tot religie e...si e o mare diferenta intre ce e cool, religiozitate si credinta happy

| OOOLEOOO a răspuns:

Un pastor mi-a spus odata despre o persoana care isi traise viata la maixim,era betiv se distra se droga era curvar asa cum ar spune romanu un ''smecher'' dar la batranete se simtea trist si Pastorul l-a intrebat ''dc? tu mare smecher te vad trist?'' el ia raspuns ''Baiete am petrecut tot trenul vietii distranduma batandu-mi joc stricandu-mi bani pe droguri curve cluburi bautura etc. dar acum ca in orce tren trebuie sa ajung la ultima statie,acolo unde ma asteapta focul si durerea vesnica,acolo unde statia aia va dura mereu si mereu si nu mai am ce sa fac'' asta vrei? Lucifer te foloseste si la sfarsitul calatoriei te abandoneaza asta vrei? Am vazut ca ai subliniat Masturbarea, nu ai observat ca masturbarea aduce dependenta? aduce un obicei din care nu te mai poti abtine? masturbarea pana la urma iti controleaza trupul dar infine Dumnezeu spune sa nu`ti faci o comoara in pamant acolo unde hotii si timpul o distruge, dar fa`ti o comoara in ceruri acolo unde te astepta si nu o va fura si nu o va distruge nimeni! Mai gandeste-te la schimbarea pe cre vrei sa o faci happy Pace tie

| doctorandus a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Sa inteleg de aici ca masturbarea produce comori pe pamant?

| OOOLEOOO a răspuns (pentru doctorandus):

Se intelege ca masturbarea duce la dependenta, si cei care se masturbeaza isi primesc rasplata deja ''placerea'' dar cei care nu practica sau se lasa de acest obcei isi vor primi rasplata ''viata vesnica langa Dumnezeu" happy

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Ce este aia întrebare anonimă?
Întrebare pusă de ființa fără identitate?

| Pantera2012 a răspuns:

PS am uitat merg pe 18 acum am 17 ani jumate

| CharlieHarper a răspuns:

Fă ceea ce crezi tu că-i mai bine pentru tinewinking, până la urmă tu decizi dacă crezi în Dumnezeu sau nu.Ghinion avem toți în anumite momente, mai câștigi, dar mai și pierzi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te faci satanist,fa-te dar daca pui inceput prost in fapta ta adeca,incepi prin ai minti pe cei mai apropiati si dragi ai tai, nu faci decat sa se bucure satan de cat de usoara victima ai fost, si ce repede ai pus botul la vrajeala lui. daca te faci satanist si vrei sa tii secret.fiindca iaca eu sunt crestin si nu ma feresc de nimeni daca sunt crestin dar daca tu vrei sa ascunzi si sa-i minti pe ai tai, o vei duce foarte bine pe pamant ca scrie si in cartea lui satan.sa-ti minti parintii si sa nu-i respecti, sda-i injuri si sa-i barfesti, ca sa poti sta cu el o vesnicie in iad. unde e cald si bine. daca vrei sa te satanicesti.sa nu spui la nimeni ce afacere mare faci tu, sa tii secret si cand iti vine bine le vei face o mare surpriza. daca vrei sa te faci satanist.bravo.eu te felicitez si te inteleg dupa neuronul pe care-l ai, dar nu pot sa te aprob.eu sunt crestin.satanistule.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Domne ai o exprimare de tot rahatul.
Si nu nu iti va merge deloc bine toata viata desteptule. Că apoi ai sa arzi in focurile iadului si ca sa fi satanist nu poti pur si simplu sa urli la cer ( Sunt satanist!)
Există ritualuri de purificare prin care iti vinzi sufletul si e foarte complicat, nu e totul iti biti.
Si din tot ce ai scris eu am inteles ca vrei sa fi satanist si sa ti secret.
Intrebarea... nu stiu daca se poate numi o intrebare dar in fine...

| GoldCobra a răspuns:

Satanisti stiu ca exista Dumnezeu dar au trecut de partea lui satan. ateii sunt cei care nu crd nici in God nici in dracu si astea. deci u esti satanist(te rogi la satan sa te ajute care mi se pare o prostie) sau ateu?

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Si unde o sa te rogi la stapin-tu,imi spui si mie? Are locasuri de cult satana asta al tau? Sau e doar un moft, asa, sa fi si tu in ton cu moda?!?

| gandestee a răspuns:

Crestinism, buddhism, satanism... orice tine de o religie este un gunoi cultural. Pui botul si te conduc niste reguli inventate de unii, iar tu devii sclavul lor. Nu esti in stare sa gandesti singur si sa vezi ca n ai nevoie de religie? Corpul tau nu are nevoie de mizeria asta culturala, el are nevoie doar de necesitati - haine, mancare, adapost- in rest depinde de prostia/inteligenta ta ce faci! Insa, daca te uiti la tine vei vedea ca, in afara de nevoile fizice naturale, ceea ce vrei a aparut din ceea ce ti s-a spus, din ceea ce ai citit, din ceea ce tu insuti ai experimentat. Asa ca testeaza inainte tot ce ai de gand sa-ti bagi in cap. Ai nevoie sau nu...

| GoldCobra a răspuns (pentru gandestee):

Adica u esti ateu sau consideri ca nu trebuie sa aparti unei religi ca se crezi in Dumnezeu ca sa inteleg. nu te enerva dar sunt curios de opinia ta

| gandestee a răspuns (pentru GoldCobra):

Uite un raspuns mai detaliat, repeta din ce am scris mai sus, poate o sa ma intelgi mai bine.

De credinta nu scapa nimeni, insa toti care raspundeti in ce credeti, MINTITI! Noi suntem rezultatul culturii noastre, deci toate cuvintele care le balmajim acum le stim de la altii, insa niciun cuvant nu exprima un adevar OBIECTIV! Stie careva ceva despre viata si despre viul ei? Stie cineva ce e cu el aici? Stie cineva daca e liber? Stii tu daca exista suflet sau nu? spirit? A experimentat cineva moartea sa? Sunt intrebari fara sens! Sperantele voastre va fac sa cautati astfel de raspunsuri, pentru ca va e prea greu sa va impacati cu ideea ca nu stiti nimic. Daca te uiti la tine vei vedea ca, in afara de nevoile fizice naturale, ceea ce vrei a aparut din ceea CE TI S-A SPUS, din ceea CE AI CITIT, din ceea ce tu insuti ai experimentat. Dorintele fizice, sunt evidente in ele insele si sunt de inteles. Dar aceasta vrere particulara - obiectul cautarii tale - este ceva nascut din gandirea ta, care este la randul ei bazata pe cunoasterea pe care ai acumulat-o din diferite surse. Corpul nu are nevoie decat de -haine, mancare, adapost, igiena- restul depinde de tine ce-ti bagi sau nu in cap, de aceea testez tot ce imi bag in cap.Depinde cat de interesat esti sa gandesti bazandu-te pe ideile propri. Nu exista siguranta sau certitudine! La fel cum altii iti promit `viata de apoi`, eu pot sa-ti promit orizontul. Ambele nu exista! Ce pot sa-ti spun e ca "orizontul" este creat de spectrul vederii si mereu va fi acolo, nu aici. La fel si viata de apoi, raiul, iluminarea... mereu maine, dar de ce nu acum? Cred ca denumirea de OM i-ar face pe mai multi crestini sa inteleaga ca asta sunt. E ca si cum ai scoate o Dacie din fabrica, ii schimbi caroseria cu una de BMW si ti se pare absolut firesc sa consideri ca e BMW pana ajunge la cimitirul de masini. Asta fac crestinii si restul abonatilor la religii!

Eu daca nu ma consider nici crestin, buddhist sau alta porecla spirituala, dar nici ateu nu mi se pare potrivit sa mi se spuna ateu, ce mai ramane? Daca eu am aflat de mic ca sunt om si imi e de ajuns eticheta asta. Am aflat de ceva timp si de agnosticism, cred ca ma apropii mai mult de asta, dar pana urma, cu ce ma ajuta pe mine etichetele astea, parca n-au sens. simple denumiri, definiti date de altii care indica ceva, dar niciuna vreun adevar obiectiv in legatura cu noi. Eu nu stiu ce e cu mine aici, traiesc si atat, fara sa-mi analizez stariile sau sa-mi pun intrebari despre cum sa traiesc.Imi spreciez viata si respect celalate forme de viata din jurul meu, atat cat pot. Nah, acum fiecare face ce vrea, nu-i treaba mea ce etichete se pun.
"Crede si nu cerceta", ramai prost si da-mi painea ta! - cam asa am tradus eu vorba aceea "crede si nu cerceta...