| Amphytrion a întrebat:

Trăim intr-o tara a ignorantei? a popilor vrajitori -ghicitori?
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

8 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Mai mult ca sigur happy Dar nu contează, lor li se iartă orice, pentru că sunt "dreapta" credinţă!

| Zenithf a răspuns:

Da, oamenii ignoranti cauta exact acest lucru, sa le dea altcineva totul mura-n-gura, sa fie calauziti si tinuti de manuta ca niste copii handicapati.

| sublime89 a răspuns:

Din nefericire, da, intr-o asemenea tara traim.

| iurii75 a răspuns:

Matei 7:15 Păziţi-vă de profeţii falşi, care vin la voi în haine de oi, dar care pe dinăuntru sunt lupi prădători! 16 După roadele lor îi veţi recunoaşte. Se culeg vreodată struguri din spini sau smochine din mărăcini? 17 Tot aşa, orice pom bun dă roade bune, dar orice pom rău dă roade rele; 18 pomul bun nu poate da roade rele, nici pomul rău nu poate da roade bune. 19 Orice pom care nu dă roade bune este tăiat şi aruncat în foc. 20 Într-adevăr, după roadele lor îi veţi recunoaşte pe oamenii aceştia.
21 Nu oricine îmi zice: «Doamne, Doamne» va intra în regatul cerurilor, ci acela care face voinţa Tatălui meu care este în ceruri. 22 Mulţi îmi vor zice în ziua aceea: «Doamne, Doamne, n-am profeţit noi în numele tău, n-am scos noi demoni în numele tău şi n-am făcut noi multe lucrări de putere în numele tău?» 23 Şi totuşi, atunci le voi mărturisi: Niciodată nu v-am cunoscut! Plecaţi de la mine, voi, lucrători ai nelegiuirii!
Dar faptul că ortodoxia s-a dovedit a fi putred nu înseamnă că nu sânt şi pomi buni.

| Jardelin a răspuns:

Nu, eu cred ca traim in tara a unui psihopat obsedat sa distruga religia ortodoxa din Romania, si care saptaminal posteaza pe TPU clipuri penibile la care nu se uita nimeni si a carui intrebari aduna 2 maxim 3 raspunsuri!

| milan9 a răspuns (pentru Jardelin):

Se gasira sectanti ce practica amenintarea cu moartea (iehovisti) in secta proprie sa atace direct Biserica?
Nu mai bine isi vad de interpretarile lor stranii si necreastine, cu denaturari ale Scripturii si false profetii condamnate de Scriptura?

| milan9 a răspuns (pentru Jardelin):

Probabil esti de acord ca ceea ce este putred nu are legatura cu Biserica instituita de Fiul lui Dumnezeu:
-,, să păstraţi BISERICA(sg.) LUI DUMNEZEU, pe care a câştigat-o cu însuşi sângele Său." - Fapte 20, 28

-,, ...ca s-o înfăţişeze Sieşi, Biserică slăvită, NEAVÂND PATĂ SAU ZBÂRCITURĂ, ori altceva de acest fel, ci ca să fie sfântă şi fără de prihană."- Efeseni 5, 25-27

- Coloseni 1, 18 „Şi EL ESTE CAPUL trupului, al Bisericii; El este începutul, întâiul născut din morţi, ca să fie El cel dintâi întru toate."

CE ESTE PUTRED ARE LEGATURA INSA CU LIBERTATEA acelor oameni care nu meritau sa fie acolo, care nu meritau sa poarte misiunea preotiei crestine, oameni nesabuiti care nu vrut sa se recunoasca a fi nevrednici sa faca asta...

| iurii75 a răspuns (pentru milan9):

" practica amenintarea cu moartea (iehovisti) " Cu siguranţă ştii că Satan e tatăl minciunii, iar despre unii Isus a spus că îndeplinesc poftele tatălui lor. Bravo ţie, continue tot aşa.