| gogoɴicɑ a întrebat:

Tu cat de des vorbesti cu Dumnezeu?

45 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

In fiecare zi.

| veselie a răspuns:

Atunci cand se prabuseste avionul.

| Raniia a răspuns:

M-ai crede daca ti-as spune?

| obelix2266 a răspuns:

Simpatica intrebarea.De cate ori ma rog, eu vorbesc cu DUMNEZEU. Dar mai mult de atat eu incerc sa am cu EL o legatura permanenta, deci incerc foarte des sa-mi amintesc de EL si in gandul meu sa-l laud si sa-l prea slavesc.

| CristiSeeker a răspuns:

Vorbesc singur destul de des, ce-i drept.

| ania a răspuns:

Zilnic

| MMihai a răspuns:

Mulți vorbesc cu Dumnezeu ca și cu stâlpii de telegraf, care oricum nu răspund în nici un fel, dar ei zic că vorbesc cu Dumnezeu.

| Radioactive a răspuns:

Deloc.

| AvalohAlyn a răspuns:

In fiecare zi.La rugaciune, la Sf.Biserica,in gand, oriunde! RUGACIUNEA este modul principal si SFANT de DIALOG cu DUMNEZEU! Daca nu ai''vorbit'' cu Dumnezeu in viata, daca nu te-ai rugat vei avea timp in iad sa o faci, vesnic.Am auzit asta de pe facebook.Sa nu uitam ce zice Sf.Paraschevatonguerin post si RUGACIUNE va veti mantui''. Doamne ajuta!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Dacă te referi la rugăciune atunci zilnic.
(1 Tesaloniceni 5:17)

| dracu14 a răspuns:

Deloc,inca nu-s asa de nebun

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Când se schimbă frecvența, atunci îl aud pe Domnul cum îmi bruiază semnalul.

| gogoɴicɑ explică (pentru Raniia):

Of course.

| gogoɴicɑ explică (pentru EmaS):

Si despre ce vorbiti?

| EmaS a răspuns (pentru gogoɴicɑ):

Pai vorbesc cu Dumnezeu ca si cu un tata.Mai intai ii multumesc ca a randuit inca o zi in care sa ma bucur. Apoi ii multumesc pentru familia minunata pe care mi-a daruit-o. Apoi ii spun Lui necazurile si problemele cu care ma confrunt.Ii cer iertare pentru greselile mele cu voie sau fara voie.Il rog sa poarte de grija celor dragi mie.Sa mantuiasca pe cei nemantuiti.Si la sfarsit cer protectia Sa peste toata casa mea.

| catalynx a răspuns:

Zilnic

| Raniia a răspuns (pentru gogoɴicɑ):

In fiecare zi si in orice mod.Cum altcumva as raspunde unei Persoane pline de o sfintenie stralucitoare,iradianta,nealterata si nesfarsita? Fara vreo zbarcitura,fara pata,fara vreun gand rau, fara vreo zi rea sau vreo decizie gresita? Ce sa fac cu atata sfintenie, daca nu s-o ador, sa-i vorbesc, sa-i cant, sa-mi plec genunchi si capul?

| usuk a răspuns (pentru EmaS):

Cand vorbesti cu el, e un dialog sau un monolog?

| Raniia a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Atunci cand te vei trezi ca ai deviat la dreapta sau la stanga, reabiliteaza-te pentru a nu intra intr-o coliziune sau a ajunge intr-un sant.

| EmaS a răspuns (pentru usuk):

Atunci cand eu Ii vorbesc, El ma asculta. Apoi eu sunt receptiva la ceea ce doreste El sa imi vorbeasca fie prin glas launtric, fie prin Cuvant, prin oameni, situatii sau imprejurari.

| HueyFreeman a răspuns:

Nu-i ingrijorator cand cineva vorbeste cu prietenul lor imaginar, este mai grav cand acesta raspunde.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru HueyFreeman):

Asta este replica voastra a celor nestiutori.

| HueyFreeman a răspuns (pentru EmaS):

Cam multi nestiutori, vreo 5.5 miliarde.

| EmaS a răspuns (pentru HueyFreeman):

Este scris ca ingusta este calea care duce la viata si putini merg pe ea.Lata este calea care duce la moarte si sunt multi care se afla pe ea.happy

| HueyFreeman a răspuns (pentru EmaS):

Discriminare.

| Raniia a răspuns (pentru EmaS):

Ema draga mea, daca ei nu vorbesc cu El nu te inteleg e ca si cand ai spune unui orb daca vede soarele.O seara binecuvantata!

| EmaS a răspuns (pentru Raniia):

Asa este, trebuie sa vorbim cu Dumnezeu despre ei ca sa Il vada prin ochii credintei. Si eu iti doresc o seara placuta!

Răspuns utilizator avertizat
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel puțin o dată pe zi, în special seara înainte de culcare!
Pa, pa.