| suzi898 a întrebat:

Uitati ce spune un pastor penticostal celebru: -Mancati un fetus de evreu in numele lui Isus- De ce spune asta? Ce semnifica acest ritual penticostal? Care sunt originile mancarii de copii evrei la penticostali, adica cand a aparut acest obicei?

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cu siguranta este vorba de o greseala sau de o gluma!

| MMihai a răspuns:

Uitati ce spune un pastor penticostal celebru: -Mancati un fetus de evreu in numele lui Isus- De ce spune asta? Ce semnifica acest ritual penticostal? Care sunt originile mancarii de copii evrei la penticostali, adica cand a aparut acest obicei?==nu am nici o treabă cu penticostalii!
Dar dacă tu ai scris întrebarea, că ai auzit o prostie, care nu este adevărată.

FÉTUS s.m. (Biol.) Produs în urma actului de concepție al unui animal mamifer, care a depășit stadiul de embrion, dar nu a ajuns încă să fie născut; făt. [Scris și foetus. / < fr. foetus, lat. fetus].
Fetus înseamna copil nenăscut, nu copil care a apucat să se nască.
Iar îndemnul este și mai mizerabil.
Deci ucizi practic cam femeia gravidă, că nu este cezariană, îi scoți copilul nenăscut și îl mănânci.

| Angel0 a răspuns:

Doar un idiot poate crede asa ceva.

| ania a răspuns:

Cine a spus așa ceva?

| anonimg a răspuns:

Eu nu cred ca un crestin sa fi spus asa ceva.
Nici eu, nici tu, si absolut nimeni nu poate sta pe picioare daca nu va cunoaste pentru el Biblia. Tot ce auzim, vedem si cunoastem trebuie trecut prin acest filtru -Biblia.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu sunt penticostal, e religia lui tomilson din 1906, ce traditie impresionanta!

| martzian a răspuns:

Sursa?

| M25M a răspuns (pentru martzian):

laughing
Sa inteleg ca ti-a placut atat de mult gluma initiala incat mai vrei nu? laughing

| Purec a răspuns (pentru martzian):

Eu zic totusi ca e buna ideea sa se manance asa ceva. Eu propun chiar, cine rvea sa manance chiar si "nepreparati" fetusi. Propun sa ingurgiteze direct componentele de baza

| martzian a răspuns (pentru Purec):

Pe mine sa nu ma invitati la masa, atunci! happy

| Miauti a răspuns:

La cati canibali sant pe lumea asta, credeti ca e o gluma?

Din cate stiu acum cativa ani din fetus se obtinea colagen si care se vinde companiilor care produceau cele mai scumpe creme si parfumuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce spun eu. uita-te in oglinda si spune ce vezi? dar uita-te atent, si indeluuuung.de-o fi sa se sparga, nu e vina mea.sigur.

| suzi898 explică (pentru anonim_4396):

Vrei sa zici ca sunt grasa? Vezi ca sunt super sexi tataie, si am un fund de speriat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite de aia-mi erea frica.esti doar o halca de carne.cu fund de speriat.iar cei mai multi cand merg la piata, nu cumpara o vaca intreaga, daca gasesc carne la kg.deci nu te-ai uitat in oglinda.ori nu in cea care trebuie.pacat.

| suzi898 explică (pentru anonim_4396):

Da de unde ca nu sunt numai fund am si un bust generos, si in piata cand merg toti mi-o zic. Nu stiu ce oglnda zici tu,important ii ca nu sunt grasa.
Dar cum spuneam,nici nu stii tu ce fund am eu si ce sani si ce conformatie sexi. Degeaba ma faci grasa daca eu sunt asa sexi,si blonda.
Da-o dracu de inteligenta, crezi ca se uita cineva sa vada ca nu am nimic intre urechi, doar o stie foarte bine si fara ca sunt blonda, ce dracu.
Deci sa revenim la subiect. Am un fund super sexi, bombat si atragator.

| AnnaMaria27 a răspuns:

De la secte precum penticostali, te poti astepta la orice, inclusiv la mancarea unui fetus de evreu "in numele lui Dumnezeu"!

Răspuns utilizator avertizat
| AvalohAlyn a răspuns (pentru iosif30):

AI o gandire gresita.Citeste te rog catehismul ortodox si te voi lamuri.Nu am nimic cu tine si nici nu penticostalii ba chiar specificam mereu pe TPU ca sunt genul de crestin mai tolerant, mai liberal care accepta discutii cu oricine si cu atei si cu crestini si cu penticostali. Dumnezeu vrea IUBIRE de la noi! Si noi suntem obligati sa o dam Mantuitorului! Sa ne iubim reciproc cu o iubire pura! Citeste si apoi vii si spui parerea.O zi buna!

| IsenHel a răspuns:

Pai, dar cine l-a omorat pe Isus? MAMA? Din fericire nu e Jidanca happy si nici nu am lasat-o sa moara la aia laughing