| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Un preot (nu dau numele) spunea ca sfarsitul lumii asa cum o stim va veni cand oamenii vor fi dezbinati si biserica ortodoxa o sa cada. Si sfarsitul o sa vina pe rand pentru fiecare dintre noi "pana cand vor ramane numai ei" dar nu a mentionat la ce fel de oameni s-a referit mai exact cand a spus "pana cand vor ramane numai ei".
La ce fel de oameni s-a referit mai exact?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Pana cand raman ei, ateii, singurii cu picioarele pe pamant si care borasc pe interior cand aud tantalai care 'aud' vorbele divinului fac pe mesia sau cum pisici l-o chema pe "slavatorul" a tot si toate

| Alexandru_Darius_1996 a răspuns:

Se referea la persoanele care cred in Isus Hristos fiindca cei care nu cred in El o sa supravietuiasca apocalipsei fiindca D-zeu s-a saturat de toti oamenii astia idioti care cred in lucruri logice.
In momentul in care COVID-19 o sa treaca toata lumea o sa multumeasca preotilor pentru contributia lor spirituala si cel care s-a rugat cel mai mult o sa primeasca premiul Nobel pentru asta fiindca ne a scapat de aceasta pandemie ingrozitoare