| petriinna a întrebat:

Un verset din Biblie spune asa : " Dacă n-aş fi făcut între ei lucrări pe care nimeni altul nu le-a făcut, n-ar avea păcat; dar acum le-au şi văzut, şi M-au urât şi pe Mine şi pe Tatăl Meu. "
(Ioan 15; 24 )
Si eu ma intreb ce om normal daca ar vedea ceea ce a spus Biblia ca a facut IIsus nu s-ar intreba macar " Oare nu-i posibil ca acesta sa fie Fiul lui Dumnezeu ", macar atat, de ce?

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nici azi, nici in trecut oamenii nu au acordat atentie la ceea ce a zis el.Doar cei sinceri, putini, au ascultat si asculta de Dumnezeu.Matei7:13,14

| Moisie a răspuns:

Probabil ca este Fiul lui Dumnezeu, dar este acel fiu care a pacatuit impotrivindu-i-se, motiv pentru care a fost aruncat din ceruri tocmai in Iad, vezi Isaia 14; 12.
Confirmat si in Apocalipsa 1: 18; + 12, 12;+ 22.16. unde este confirmat ca DIAVOL!
Acum te intreb si eu...din ce cauza crezi ar fi bine sa ne rugam acestui Fiu razvratit al lui Dumnezeu despre care vedem in 2 Tesaloniceni 2:4, ca Potrivnicul s-a asezat in biserica lui Dumnezeu si se lasa slavit ca Dumnezeu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moisie):

Ori intentionat ori din nestiinta de cauza afirmi ca Lucifer care e satana =Fiul lui Dumnezeu care e Isus Hristos. Cerceteaza Scriptura si vei afla adevarul.

| Moisie a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tocmai din scriptura am aflat asta, si vezi bine ca dau si versetele din Scriptura in care scrie asta, in plus de asta sa nu uitam, ca Biserica Crestina l-a slavit pe Isus Christos timp de peste 1000 de ani, pe toata planeta, cu numele de LUCIFER, si asa mai este slavit si astazi de iezuiti, masonerie si de elitele bisericii catolice!
Asa ca adevarul sta in fata nasului tau, dar tu esti imbrobodita (prin religie) si nu poti sa-l vezi!

| petriinna explică (pentru Moisie):

Tu vezi ce scrii? laughing

| petriinna explică (pentru Moisie):

Citeste mai bine Isaia, acolo nu e vorba de Iisus Potrivnicul

| Moisie a răspuns (pentru petriinna):

Nu e vorba de Isus, pentru ca Isus nu era inca nascut pe vremea cand a descris Isaia acea scena! Acolo este vorba de Lucifer cel care i s-a impotrivit lui Dzeu.
Problema apare in Apocalipsa 22; 16 unde vedem ca Lucifer se recunoaste ca fiind el insusi Isus.

| Moisie a răspuns (pentru petriinna):

Nu numai ca vad, dar si constientizez ceea ce scriu. Dar si de faptul ca tot ce scriu eu este confirmat de versetele Biblice pe care le-am indicat mai sus, sau de istorie, cum este cazul in faptul ca Christos a fost slavit cu numele de Lucifer, timp de peste 1000 de ani in toate bisericile vcrestine de pe planeta Terra, existente la acea vreme!

| petriinna explică (pentru Moisie):

Tu confunzi luceafar cu Lucifer rolling on the floor

| Moisie a răspuns (pentru petriinna):

Catusi de putin Lucifer este tot Luceafarul doar ca este luceafarul din limba latina si acolo se spune Lucifer, si sa nu uiti ca Biblia Vulgata cea care a fost valabila timp de peste 1500 de ani, a fost o Biblie scrisa in limba latina si de acolo vine Lucifer= Luceafarul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moisie):

Te inseli amarnic.In Isaia nu scrie de Isus ci de lucifer..ar trebui sa cercetezi mai cu luare aminte cuvantul ca vad ca nu intelegi..interpretezi Biblia gresit.

| Moisie a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu iti dai seama ca ma contrazici dandu-mi dreptate?
Ia vezi tu in Apocalipsa mare, la cap. 22.16 ca acest Lucifer = Luceafar de care pomenesti tu recunoaste ca el este Isus. Si ca sa nu mai ai niciun dubiu afla ca Isus Chrsitos a fost slavit in absolut toate bisericile crestine timp de peste 1000 de ani, cu numele de Lucifer, asa ca unde sade neintelegerea ta?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Eu cred că Isus e Fiul lui Dumnezeu.
Dar în acelaşi timp recunosc că fiecare asemenea mie are dreptul de a-şi forma propriile păreri care cel mai probabil vor fi deosebite de ale mele.

Creatorul ne-a înzestrat cu cu libertate de a alege.

Cele bune!