| Allrc24 a întrebat:

Unde e asa zisa 'moralitate" a ateilor?

http://stirileprotv.ro/......ridge.html

29 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Și preoții pedofili, care fac handjob-uri și după te pun să le pupi mâna și alți ciudați care aparțin bisericii ce mai spui? Că există un caz asta nu însemană că așa sunt toți dar după mintea ta generalizările sunt o uneltă valabilă de etichetare a unei categori?

| 220V a răspuns (pentru FucktheSystem):

Pai vezi tu, treaba aia cu hand job-ul ii sfintita, totul vine de la doamne doamne, asa s-a nascut si duhul sfant, tot prin hand job

| FucktheSystem a răspuns (pentru 220V):

Ah, înțeleg, deci ar trebui să fie plăcut să lingi mâna popei după așa ceva că e sfânt.

| Allrc24 explică (pentru FucktheSystem):

Ok,dar nici voi ateii nu ma iogeneralizati.ok se intampla.chiar unii preoti sunt intrati pe pile si relatii si sunt paraleli cu credinta.uite.sa nu spui ca nu sunt impartial
http://stirileprotv.ro/......redit.html

dar vor primi rasplata pentru faptele lor.pana la urma tot ce conteaza este credinta sincera din sufllet. jumatate din cei ce vin la biserica sunt acolo doar cu trupurile mintea lor e plecata.aceia de fapt nici nu au fost la slujba.au pierdut timpul degeaba. ok si inca cv nu mai amestecati ortodoxia cu sectele.nici macar cu catolicismul.

| 220V a răspuns (pentru FucktheSystem):

Cred, intreaba-i pe astia de fac asa cevalaughing. cred ca ei iubesc treaba asta, de tot o fac in continuare

| Allrc24 explică (pentru 220V):

...zise un urmas al cimpanzeilor. scris de renumitul mason si dusman al bisericii Darwin. pentru mai multa spalare pe creier va rugam accesati site-urle stiintifice. va multumim.

| 220V a răspuns (pentru Allrc24):

Era o gluma, sau era ceva serios? ca sa dea dracu daca va inteleg

| FucktheSystem a răspuns (pentru Allrc24):

Ortodoxia și Catolicismul sunt exact aceeași tâmpenie cu mici deosebiri. S-au despărțit din motive geografice ca să spunem așa că știm cu toții povestea cu Roma și Constantinopolul. Eu nu înțeleg cum vă credeți mai buni unii decât ceilalți când ați plecat împreună și după v-ați despărțit din cauza unor lucruri care teoretic nu s-ar potrivi care pur și simplu sunt invenții pentru a avea motive bune să nu rămână doar papa la Roma și să aibă și un bo$$ la Constantinopol.
Și nu îmi zi că nu există preoți ortodocși pedofili sau gay, vouă și catolicilor vă face nespusă plăcere să aruncați cu noroi unii în alții când nu realizați că ați fost uniți mult timp.

| Allrc24 explică (pentru FucktheSystem):

Deci... bineinteles ca exista. am negat eu asta. eu nu apar pe vreun preot care e pedofil sau homosexual. a gresit sa plateasca. eu apar doctrica crestin ortodoxa. care nu a fost data de oameni. ci de insusi Dumnezeu Iisus Hristos. Marea Schisma, un subiect delicat. daca iti spun punctul meu de vedere nu il vei intelege. dar totusi ti-l voi spune. prb stii prverbul roman: DIVIDE ET IMPERA. dezbina si cucereste. asa saintampalt si atunci diavolul a reusit sa introduca erezii grave in crestinism. acele erzii au fost acceptat3e de biserica apuseana iar cea rasariteana a respins-o. sa iti dau un exemplu.vezi corect ca papa as fie considerat fara pacat.asta e mandrie si hula la adresa lui Dumnezeu. nimeni nu e fara de pacat.crezi ca preotii nu pot ajunge in iad.bineinteles ca pot. Dumnezeu stie inima fiecaruia.nu e suficient sa stii religie si gata una doua ajungi in ira.trebuie sa dovedesti ca esti demn.si asta nu se intampla pe TPU racnind sa vada tot icat de credincios esti sau cata milostenie faci.creditna se manifesta in taina.numai tu si Dumnezeu o stiti. aia e credinta adevarata.de asta catalogati toti crestinii ca imorali, homosexuali etc.pentru ca acei crestini adevarati niciodata nu se vor arata. prb nu stii dar afli acum. Biserica Catolica sponsorizeaza masoneria. biserica catolica nu mai este demult o biserica a devenit un imperiu.subordoneaza milairde de credinciosi splati de pcreier care nu isi dau seama de inselaciunea ei, are moneda proprie, are influenta peste tot in lume, etc...

| FucktheSystem a răspuns (pentru Allrc24):

Și tu îmi spui ca fără despărțirea Imperiului Roman ar fi existat oricum ortodoxie și catolicism? Să fim serioși, ori ești naiv ori te prefaci.
Și oricum aceste erezii sunt considerate doar de voi erezii și probabil și catolicii consideră unele chestii care le faceți voi erezii pentru că ăstea sunt doar motive inventate pentru a apărea două religii diferite în contextul din 1054. Dacă nu era contextul de atunci și acum ziceați că papa e fără păcat fără să zici că este erezie.

Răspuns utilizator avertizat
| Woodenpints91 a răspuns:

Aşa şi? Ce-i greşit în a avea o viaţa privată,aşa cum îţi place ţie?
Cred că trebuie să fii retardat ca sa-i judeci pe alţii după propriile tale reguli de moralitate, pe care le crezi universal valabile.
Stai jos, eşti praf.

| Allrc24 explică (pentru Woodenpints91):

Pai nu spuneati voi ca ateii sunt mai morali decat crestinii, bla bla bla rolling on the floor) o gluma buna

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Allrc24):

Am spus eu asta? Şi nici măcar nu sunt ateu. Încearcă să nu mai vorbeşti în necunoştinţă de cauză că te faci de maro.
Nu dau 2 bani pe moralitatea ta. Sau a altora.

| Laura a răspuns:

Păi ce anume e imoral? Sexul nu e imoral, mersul prin baruri nu e imoral, căsătoria gay nu e imorală și așa mai departe.
Înțelegeți o dată, moralitatea nu ține de religie!

| Kosuchin a răspuns:

E paralizat, cum sa simta ceva acolo jos :S?

| doctorandus a răspuns:

Ceea ce ai uitat sa spui e ca s-ar putea intalni cu crestini si crestine prin cluburile-alea, asa ca asta ar demonstra, conform afirmatiilor dumitale, nivelul de moralitate al crestinilor.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Este o postare super penibilă.

Stephen Hawking, este o ruină, într-un scaun cu rotile ce să zici despre leguma asta și sexualitate?

Vechiul testament este lipsit de o minimă moralitate aproape în totalitate, dar pe voi creștinii, nu vă deranjează asta.

Dar fiind un mare cre ș tin te-ai apucat de moralitatea paraliticului ăsta!

Un asemenea paralitic poate să fie azi ateu și mâine creștin, că lipsa de sănătate a trupului afectează și creierul.

Dacă acest matematician dement, se va declara de mâine creștin, îl veți pupa cu toții în fund, uitând că nu are cum să fie zdravăn la cap.

| 220V a răspuns:

Stirile din Romania sunt pentru oamenii inchisi la minte, tu ai habar cat mint stirile?

| Allrc24 explică (pentru 220V):

Site-urile din Romania dau copy paste informatiilor preluate de pe alte site-uri.straine.

| 220V a răspuns (pentru Allrc24):

Nu tot timpul

| niku93 a răspuns:

Nu inteleg de ce s-a lungit atat de mult topic-ul asta. am citit toata stirea si am constatat urmatoarele:""L-am vazut pe Hawking de multe ori in club", a declarat o sursa." si "Potrivit Radar Online".
am cautat pe google ce este "radar online" si primul link a fost catre un tabloid(ziare gen: click,can-can, libertatea.).
bai oameni buni, cred ca stiti ca tot ce se scrie intr-un tabloid "pe surse"...nu prea se potriveste cu realitatea.
in al doilea rand, voi nu-l vedeti pe saracu` om in ce stare e?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Tot acolo unde e moralitatea credinciosilor care isi sacrifica bebelusii de 6 ani, a celor care fac slujba in biserica din cartier dupa care isi cara copilu de mana cand isi iau bere, si tot aia a "piosilor si pioaselor" care se duc duminica sau de pasti la biserica si apoi se pozeaza in sutien pe facebook, scuipa, injura birjareste, dau dovada de o puternica intoleranta fata de orice, si spre deosebire de atei care in marea lor parte fac abstractie si respecta credinta altora, incearca sa te convinga 24 din 24 sa-l iubesti pe Iisus iar in timpul liber curvasaresc prin cluburi.
Cam pe-acolo e moralitatea.

| Allrc24 explică (pentru AlexanderAdrian):

Stii sa faci diferenta intre sectar si ortodox? nu cred. pentru tine daca auzi cuvantul credinta ii bagi pe toti in aceeasi oala. spune-mi tu cine face tot ce ai enumerat mai sus? te ascult.ai dovada?(replica de 2 bani a ateilor) dovedeste ca e asa

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Allrc24):

Preotii care au fost filmati in pat cu baieti, barbati samd la noi in tara sunt ortodocsi nu sectanti, au vuit si televiziunile si presa la momentul respectiv. In strainatate scandalurile majore de pedofilie au fost intre preotii catolici. Preotul burtos si beat in mare parte a timpului de care fac vorbire de la mine din cartier este ortodox, fufele care declara pe facebook ca se duc duminica la biserica si apoi se pozeaza cum se pozeaza sunt in mare parte crestine ca majoritatea credinciosilor din Romania.
Nu ma astept ca un obsedat de credinta sa deschida ochii la dovezile de peste tot din jurul sau.
Si desigur nu in ultimul rand, nebuna care si-a ciopartit bebelusul era sectanta, dar ce sa vezi? Preotul schizoid de la Tanacu era ortodox si a omorat o fata pe cruce in ceea ce el a numit exorcizare.
Nu e musai sa deschizi ochii larg, chiar si putin e suficient.

| Allrc24 explică (pentru AlexanderAdrian):

Toti isi vor primi pedeapsa, stai fara grija. credinta e in suflet nu in catedrala mantuirii neamului de 100 mil de euro. nu privi pe preot ca pe Dumnezeu Insusi.pana la urma tot om e si el.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Allrc24):

Total de acord cu acest reply dar nu ai mai raspuns daca mai esti acum convins ca stiu sau nu sa fac diferenta.

| Esperança a răspuns (pentru Allrc24):

"De regulă, sectele sunt grupări religioase de dimensiuni mici"
Deci daca te referi cumva la Cultul Penticostal afla ca nu e o secta. Probabil nu stii cati membrii sunt in aceasta religie.
Iar cat despre acea femeie, mai intai ar trebui sa te documentezei despre ea ca sa judeci si sa arunci cu piatra.
Acea femeie a fost exclusa din biserica, apoi reprimita dupa o perioada.
Si nu cred ca a fost exclusa de buna.

1 Aşadar, omule, oricine ai fi tu, care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi; căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur;

Daca zice cineva ca este religios si nu-si infraneaza limba,ci isi inseala inima, religiunea unui astfel de om este zadarnica.

Religiunea curata si neintinata inaintea lui Dumnezeu,Tatal nostru este sa cercetam pe vaduve si pe orfani in necazurile lor si sa ne pazim neintinati de lume.

Acestea fiind spuse,ar fi bine sa te uiti in ograda ta, unde preotii cununa in biserica pe barbatii care isi lasa nevestele cu copii, la voi din cate am inteles este permis ca barbatul sa se casatoreasca de 3 ori. Asa zicea un enorias pe aici, iar Biblia spune clar si raspicat ca omul sa nu se desparta de nevasta sa!
Chiar in zona mea, un vecin a fost casatorit de 2 ori si acum s-a casatorit a 3-a oara, ca sa nu spun ca intre timp umbla cu cine apuca!
Crezi ca un curvar mai poate primi binecuvantare de la Dumnezeu?
Si are rost sa iti mai spun si altele? Nu, nu are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hawking intr-un club de swing-eri? Asta inseamna ca seful BOR este insurat cu Jenna Jameson laughing