| Allrc24 a întrebat:

PENTRU ATEI: asta e cultura si moralitatea promovata de stiinta? parca moralitatea era independenta de religie. oare asa sa fie?

http://stirileprotv.ro/......ridge.html

http://stirileprotv.ro/......xuale.html

http://www.realitatea.net/......17937.html

16 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Din pacate tinerii nu mai cunosc care sunt adevaratele valori.Acestea sunt standardele de viata in ziua de azi sunt promovate sexualitatea, imoralitatea, pacatul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru EmaS):

Si care sunt adevaratele valori? Sa credem intr-un zeu antic, acre accepta sclavia ( vezi vechiul testament )? Sau o carte care ne spune ca traim mereu in pacat ca unii au mancat un mar? ( ar fi trebuie sa mentioneze despre dionzauri in acele vremuri, ciudat cum le-au "scapat", si NU este un mar tampit ).
Stii ca un cercetator a inviat o celula moarta cu ADN sintetic? Deci s-a cam dus de rapa faptul ca doar Hristos este viata.

| Allrc24 explică (pentru Cosmin86):

Si asta numesti tu valori? curvasaraia, alcoolismul si pishatul in boscheti.pe deasupra se mai si cred crema societatii... daca asta este crema mi se rupe de valorile sociale.mai bine stau in pestera.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Allrc24):

Nu am zis asta, dar nici cu valorile din bible, unde este acceptata sclavia ( vezi vechiul testament ) nu sunt de acord.

| FucktheSystem a răspuns:

Oamenii se mai și distrează. Și popii se distrează când și-o trag în poponeață.

| Allrc24 explică:

Nu imi pasa de catolici si de biserica catolica.

| William a răspuns:

''Crimele facute in numele timp de 2000 de ani de biserica catolica nu aducem aminte si de perioada acea?'' Pai sa nu aduci aminte de alea, sau vrei sa fii tu urmatoarea victima? laughing

| Inferno a răspuns:

"asta e cultura si moralitatea promovata de stiinta?"
Stiinta este mana in mana cu Dumnezeu (presupunand ca exista).

Dumnezeu fara stiinta nu poate exista.
Si ca sa iti taspund si la intrebaree:
"Asta e cultura si moralitatea promovata de stiinta?"
Nu, asta este doar o manifestare a prostiei umane intr-o institutie publica.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca taceai, filozof ramaneai! Cum de ti-a dat prin cap sa pui o asemenea intrebare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le doresc succes in viata de familie, in cariera in viata in general si pace in inimi celor care duc o asemenea viata si primesc atata invatatura, le doresc.dar nu pot sa cred ca vor avea parte fiindca imi vine foarte greu sa cred asa ceva.

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Îţi pot da exemplu peste 800 milioane de creştini care au făcut lucruri de 60 de ori mai rele.
Stai jos, ai nota 2.

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Cel mai trist e că te-ai dat singur de gol.
PENTRU CREŞTINI: Peste 90% din acei 2000 de studenţi sunt botezaţi în numele Tatălui şi al Fiului şi al Sfântului Duh, deci sunt creştini.

| EmaS a răspuns (pentru AnonimDeOcazie):

Si cel mai trist este ca nu toti cei ce se declara crestini chiar sunt!

| Allrc24 explică (pentru AnonimDeOcazie):

Stii care este diferenta dintre un crestin practicant si un crestin cu numele? bineinteles ca nu.

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru Allrc24):

Niciuna după Biserica ta. După statisticile ei sunt peste 95% creştini adevăraţi în România.