| OctavianDanielMaria a întrebat:

Unde gasesc si eu versetul in care zice ca ursii si leii existau in Palestina? Parca in Samuel, nu?

4 răspunsuri:
| SasaSasa2000 a răspuns:

în judecători 14:5 scrie ceva despre un leu, însă nu este singurul verset din toată biblia in care apare cuvântul leu, căt despre urs, nu știu, nu cunosc biblia prea bine.
dar dacă te interesează și stii ingleza : https://www.biblestudytools.com/topical-verses/bible-verses-about-lion/

Răspuns utilizator avertizat
| SasaSasa2000 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu sunt sigur(că nu am fost acolo, atunci) dar. lucrurile stăteau puțin diferit, fața de acum, din multe puncte de vedere... vorbim de aproape 5000 de ani. Nu?

Răspuns utilizator avertizat