| Superior a întrebat:

Urmataorea intrebare e serioasa dar a fost mutata la trivia :| (https://www.tpu.ro/......rom-the/). Daca o zic in romana sper ca e bine.
Noapte,pot simti pe cineva. Cineva care e in intunericul dens,care ma urmareste, pot simti si ca ma atinge. Ce e asta? Mor de frica.

10 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Ti-am dat raspuns la cealalta intrebare.

| xerxes1 a răspuns:

Credinta in spiridusi invizibili transforma creierul in muci.

| Scarbo a răspuns:

Succubus, Incubus, paralizie in somn. Optez pentru paralizie in timpul somnului.

| Superior explică (pentru Scarbo):

Asta se intampla cand ieseam din casa la 4 dimineata singur la tara si cand ma duc la baie, cand inchid toata lumina.

| Scarbo a răspuns:

Nu muri de frica, orice ar fi se hraneste cu frica din creierul tau, daca ii dai de mancare, acel monstrulet o sa devina din ce in ce mai puternic. Nu uita sa nu-ti fie frica! Vorbesc din experienta proprie. Imbarbateaza-te si infrunta acel parazit cu toata puterea ta. Te asigur totul se va termina imediat daca faci cum ti-am zis eu.

| Superior explică (pentru Scarbo):

Daca-mi iau un pistol plin cu apa sfintita, o cruce, un Karambit sfintit, sunt in siguranta?

| Superior explică (pentru Scarbo):

Si problema e ca nu prea are cum sa nu-mi fie frica, sunt un om, muritor, chestia aia apare in intuneric si dispare, e observabila dar imposibil de gasit...

| Scarbo a răspuns (pentru Superior):

De ce iti bati joc de mine acum, cand eu ti-am dat raspunsul cel mai folositor posibil? Ti-am spus toate posibilitatile.

| Scarbo a răspuns (pentru Superior):

De fapt i-ati tot ce crezi tu ca-ti va da incredere in tine, asta iti lipseste. Ca si tine eu am fost terorizat de astfel de halucinatii timp de 4 luni, deci gandeste-te cat am avut de suferit. dar odata si odata am spus gata, iar cand nu mi-a mai fost frica, halucinatiile au disparut, frica creaza paranoia, paranoia creaza halucinatii.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Toti avem temeri.Ar fi bine sa mergi la un psiholog care sa te ajute sa-ti infrunti aceasta teama.Totul este facut de subconstientul tau, deci poti sta linistit.