| anonim_4396 a întrebat:

V-ati intrebat vreodata de unde o aparut Dumnezeu?

28 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu nu a inceput sa existe.Nimeni nu L-a facut pe Dumnezeu.El este necreat.Ca fiinta eterna Dumnezeu nu a avut un inceput.El este din vesnicie in vesnicie.El este creatorul tuturor lucrurilor .Acest sistem deosebit de frumos format din soare ,planete si comete a putut aparea doar prin sfatul si stapanirea unei fiinte inteligente si puternice.Omul ,o fiinta atat de minunata si de complexa,creata dupa chipul si asemanarea Lui.

Răspuns utilizator avertizat
| Birjaru a răspuns:

Da, a aparut din nevoia oamenilor de a-si explica mediul inconjurator si a gasi metode sa se integreze in el.

| Tania a răspuns:

Da.Si mi s-a spus ca El exista dintodeauna...

| ahileintaiul a răspuns:

Da, si raspunsul este imaginatia unor evrei din epoca bronzului.

| FărăCapsLock a răspuns:

Da. De-acolo am început eu să nu mai cred. Ești pe drumul cel bun. happy

| Astaroth a răspuns:

Eu l-am creat.

| dydy21 a răspuns:

Dumnezeu este de fapt o metafora pentru Univers. Si ca sa te fac sa intelegi uite si explicatia. Dumnezeu a facut pamantul, cerul, lumia vietuitoarele si oamenii. Asa cum se spune si in stiintele pe care le studiem la scola ca a facut universul (biologie, geografie etc.)

| XDarkAngel a răspuns (pentru dydy21):

Da, dar cum a aparut el? daca era din totdeauna oricum trebuia sa apara de undeva. cum a luat nastere la fel ca acest univers?

| anonim_4396 explică (pentru XDarkAngel):

Citeste si tu teoria evolutiei sa te convingi de adevar poate maine devi agnostica pana la atee mai ai

| anonim_4396 explică (pentru XDarkAngel):

Serios de ce nu citesti teoria evolutiei http://www.youtube.com/user/FluxMagnetic#p/u/2/mBEs8tkeOeo

| Angel0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ateismul din pacate, nu te scapa de prostie.

| anonim_4396 explică (pentru Angel0):

Nici pe tine tigania

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu citesc teorii. eu sunt mai mult pe supranatural.

Răspuns utilizator avertizat
| XDarkAngel a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

De unde sti tu ca sunt crestina?

Răspuns utilizator avertizat
| XDarkAngel a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Nu eu am dat stupid, daca pana acum nu stiai, orice membru senior poate vota. oricum tu esti cea care imi da stupid si nefolositor la fiecare raspuns. si daca sunt atee inseamna ca trebuie sa fiu nervoasa?

Răspuns utilizator avertizat
| XDarkAngel a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Iti bati joc de mine?
1. chiar crezi ca le sti pe toate? ce te crezi asa inteligenta?
2. nu sunt nervoasa, nu ai de unde sa stii.
3. iti apare cumva cine te-o votat? eu nu cred, asa ca nu mai tot afirma daca nu esti sigura.
4. nu am comfirmat daca sunt crestina, nu ai de unde sa stii, oamenii sunt diferiti indiferent in ce cred sau nu cred, nu trebuie sa fiu de acord cu tine ca sa fiu atee sau sa nu fiu de acord ca sa fiu crestina. eu iti zic doar ca atunci cand vezi o intrebare sa raspunzi la ea, nu sa tot bolborosesti despre lucruri care n-au legatura.
nu mai tot pretinde ca le sti pe toate daca teoriile tale sunt doar banuieri. fi mai tare pe viitor. sa ai o seara buna. pace!

Răspuns utilizator avertizat
| BalonashCuHeliu a răspuns:

Da

| zalex98 a răspuns:

Nu,insa datorita intrebarii tale, acum ma intreb

| Simona369 a răspuns:

Nu. Din moment ce mi s-a spus ca Dumnezeu a existat din totdeauna.

| anonim_4396 explică (pentru Simona369):

Dumnezu a vb cu tine

| Simona369 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu dar, nimeni nu stie de unde a aparut Dumnezeu. Ceea ce stiu este ca el a existat din totdeauna. Asta am auzit de mica, de la parinti, bunici, preoti si profesori.

| vallii a răspuns:

Bine asta e intrebare fara raspuns. El a existat din todeauna, da te inteleg dar raspunde si tu la asta. Care a fost primul/a oul sau gaina?