| Vernusio a întrebat:

Va simtiti bine/fericiti pentru ca Iisus a promis viata vesnica pentru toti ce cred in El si ca orice suflet e nemuritor si etern?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fara fapte credinta egal moarte, nu uita de acest verset, nu e destul sa crezi trebuie si sa isi iubesti aproapele, majoritatea cred in dumnezeu din Romania dar mai putin cu faptele, traieste viata asta si nu visa la ce va urma dupa ia, viata de apoi doar implineste o dorinta emotionala atat

| Superior a răspuns:

Da

| Mclaren12 a răspuns:

A promis in biblie. Promisiunea asta este doar o iluzie care prinde la spalatii pe creier. Isus nu a existat niciodata.