| Dragobeta a întrebat:

Voi astia care fluturati credinta si Biblia!
De ce nu va revoltati si nu aratati ca in Biblie scrie de 6 zile de lucru si O ZI de odihna?
Acum avem 2 zile de odihna si se introduce a treia. Nu e deloc conform Bibliei, nu-i asa?

Răspuns Câştigător
| andreiadrian12 a răspuns:

Sunt oi ratacite pentru ca religiile sunt n si sunt ambigue, contradictorii.Ar fi trebuit sa puna mana pe carte,sa invete sa cunoasca natura,Universul,planetele n,stelele constelatiile, pietrele, flora, fauna, populatia!

33 răspunsuri:
| EestiSodalane a răspuns (pentru Dragobeta):

Am înțeles întrebarea și nu reinterpretează nimeni nimic. Ai întrebat de ce nu se revoltă creștinii că avem DOUĂ zile de odihnă în loc de una, dar ce zici tu n-are nicio legătură cu ce zice Biblia. Acele DOUĂ zile de odihnă nu sunt "zile de odihnă" ci sunt pur și simplu zile libere de la stat.
Când biblia îți zice să muncești 6 zile și să te odhnești una poți să muncești foarte bine de luni până sâmbătă (sâmbătă să taci treburi prin gospodărie sau un hobby sau să muncești pentru săraci) și duminică să te odihnești. Chiar nu înțeleg de ce ar trebui să se revolte creștinii că primesc o zi liberă de la stat. Nu încalcă nicio lege spirituală.

| Dragobeta explică (pentru EestiSodalane):

Si atunci de ce se revolta pentru alte tampenii?

| EestiSodalane a răspuns (pentru Dragobeta):

Cum ar fi?