| OctavianDanielMaria a întrebat:

E bine sa va aratati credinta in public? Sa ziceti "Ia uite ce credinciosi suntem".Nu cumva in biblie scrie ca sa nu va aratati credinta, ci sa va rugati intr-in coltisor? Si mai zice sa nu faceti Biserici zidite din piatra si sa nu faceti scari la ele, ca, cand urcati scarile, vi se vede "goliciunea".

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exemplul dat de tine acolo... nu este credinta. Este o forma de orgoliu. Doar conceptul de credinta este incercat sa fie dat acolo, nimic mai mult.

| Irinel15123532 a răspuns:

Este bine sa propovaduim evanghelia Domnului Iisus Hristos.
Dar nu sa ne mandrim cu faptele noastre sfinte, sa ne rugam prin piete cu voce tare aratand cat de sfinti suntem, cum faceau Fariseii.

Răspuns utilizator avertizat
| catalynx a răspuns:

Astia care fac asa ceva cred ca sunt cei mai scarbosi crestinopati.

| Onisim10 a răspuns:

Cine zice,, uite ce credincioși suntem noi", nu sunt credincioși, pentru că se lauda.
De scări, contează de Biblie, că ăștia o schimbat Biblia, o mai scurtat-o...