| Miihaa a întrebat:

Voi ce rugaciuni spuneti? Si cand le spuneti?

7 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Cele de dimineata si de seara, dintr-o carte de rugaciuni sau din Ceaslov.

| 愛日本 a răspuns:

La ora de religie, cand sunt obligata

| danay72 a răspuns:

Te poti ruga lui Dumnezeu pentru orice si din suflet si te poti ruga oricand vrei tu.Matei6:7,8

| Doub a răspuns:

Spun pur si simplu ce simt in fiecare zi.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Stii ca Isus a spus :,, Nu spuneti aceleasi lucruri la nesfarsit " Cere ce doresti, dar ce este in armonie cu vointa lui Dumnezeu. (Daca doresti cauta www, jw.org.ro, si cauta raspuns mai detailat la,, Cum sa ne rugam? Sau,, Cum raspunde Dumnezeu la rugaciuni? Sau,, Daca asculta Dumnezeu toate rugaciunile?

| Buresbista123 a răspuns:

Nu mai spun de mult nici o rugaciune, inainte cand inca credeam in prieteni imaginari aveam momente cand spuneam tatal nostru

| ioandreii a răspuns:

Un documentar ce ar putea raspunde cautari tale.
https://www.youtube.com/watch?v=A44VewFbr4w