| aLex22andra a întrebat:

Voi chiar credeti ca avem liber arbitru?

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sigur ca da.Tu alegi in dreptul tau, sau nu?

| danay72 a răspuns:

Da,din moment ce toti gandim ce vrem si actionam dupa bunul plac, avem liber arbitru.Aceasta arata ca Dumnezeu nu ne-a creat ca niste roboti, ci ne lasa pe noi sa facem alegerile in viata.Deuteronom30:19,20

| 4b a răspuns:

Te-a obligat cineva sa postezi intrebarea asta?winking

| Ovidiu11 a răspuns:

Normal

| monca a răspuns:

Da cred acesta este un dar minunat de la dumnezeu e an gandeste-te următorul lucru: nu apreciaţi oare faptul că aveţi libertatea de a alege ce veţi face şi ce veţi spune, ce veţi mânca şi ce veţi îmbrăca, ce fel de muncă veţi efectua, în ce loc şi în ce mod veţi trăi? Sau aţi vrea să vă dicteze cineva fiecare cuvânt şi fiecare acţiune, în fiecare moment al vieţii dumneavoastră? Nici o persoană normală nu doreşte ca viaţa să-i fie ţinută sub un control atât de absolut.