| mODIN a întrebat:

Voi chiar credeti ca DACA exista Dumnezeu, el va tine cont de faptul ca ai crezut sau nu in el? Adica un crestin egoist si violent are o sansa mai mare sa ajunga in rai decat un ateu/agnostic/satanist cu suflet bun?

Răspuns Câştigător
| Kabuto79 a răspuns:

E vorba de dictatura... si respect. ce sa faca Dumnezeu cu un satanist puternic si independent? Lui ii trebuie oi pentru turma

36 răspunsuri:
| Doub a răspuns (pentru mODIN):

Daca ai o religie asta nu inseamna ca esti un crestin. Daca omori o multime de oameni doar pentru faptul ca ei nu au aceleasi idei ca tine asta nu inseamna ca esti crestin.Doar pentru faptul ca omori oameni cu atata placere sadica asta nu inseamna ca esti crestin.Crezi ca Iisus a spus daa omorati pe toata lumea pentru Mine? Un adevarat crestin nu ar facea NICIODATA asa ceva! Un crestin adevarat e total opusul lui Hitler..deci,da sustin in continuare ca Hitler nu era crestinhappy

| mODIN explică (pentru Doub):

Da da bine, cand e vorba de 11 septembrie 2001, islam e o religie violenta dar cand e vorba de Hitler,"nu era un crestin adevarat"

| Doub a răspuns (pentru mODIN):

Ce legatura are 11 septembrie cu asta? atentatul de atunci are legatura cu illuminati..in fine, asta e alta chestie..si da Hitler nu era crestin deloc...eu tot nu inteleg ce inseamna pentru tine idea de a fi crestin! Cu siguranta nu intelegi acest cuvant in adevaratul sens.

| silvian12 a răspuns:

Sa va fie rusine tuturor celor care nu credeti in Dumnezeu,el ne-a creat dupa chipul si asemanarea Sa,cu multa dragoste,iar voi cadeti in pacat,diavolul este foarte viclean, inselator, si dac ati fi citit putin din Biblie va dadeati seama.Voi credeti ca Biblia a fost scrisa de oameni simpli? A fost scrisa de cei alesi.Voi credeti ca nu este adevarat ce scrie aici? Atunci tablitele de la marea Moarta, nu sunt identice!
In legatura cu intrebarea, in Biblie spune ca nu putem avea 2 stapani.Un cresti pe parcursul vieti se mai spovedeste, Dumnezeu ne iarta pacatele, trebuie doar sa credem in El.Un satanist este sclavul lui Lucifer, si va primii ce va merita!

| Kabuto79 a răspuns (pentru Katyussha):

IOi? CUM INDRAZNESTII? -.-. Tu nu sti nimica... NIMICCC dar vorbesti si judeci, da. tu ai un suflet foarte bun

| Elvina a răspuns:

Dumnezeul acesta rau nu exista. El a fost promovat de biserici pentru a manipula multimile. Daca Isus ne zice noua sa iertam, crezi ca el nu ne-ar ierta? Daca copilul tau face ceva rau, nu il ierti? Desigur ca il ierti, caci e parte din tine si il iubesti. La fel si cu Dumnezeu.