| William a întrebat:

Credeti ca un ateu crede cu mai multa tarie ca Dumnezeu nu exista decat un crestin crede in Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| mihaela25mihaela25eminem a răspuns:

Da normal ca un ateu crede cu mai multa tarie ca nu exista dumnezeu

14 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Ai inversat termenii. Inloc sa spui ca ateii nu cred in Dumnezeu tu ai spus ca ei cred ca Dumnezeu nu exista.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

A crede in ceva cu adevarat este o chestie destul de absoluta. Un ateu adevarat va crede cu toata forta lui ca nu exista Dumnezeu, iar un crestin adevarat va crede cu toata forta lui ca exista Dumnezeu. Si nu ai cum sa compari cu cata forta crede un om in ceva, luand ca variabila credinta lui.

| Thunderstruck a răspuns:

Gandeste-te ca pentru mine, deci si pentru atei, zeul tau e la fel de adevarat cum e si mos craciun pentru mine.

| DantePlacebo a răspuns:

Un adevarat ateu nu stie sigur daca exista Dumnezeu sau cine este el. Dar stie sigur ca Biblia nu este cuvantul lui Dumnezeu. Un ateu adevarat le arata crestinilor unde gresesc.

| hunterpainting a răspuns:

La atei e cu dovezi, cu stiinta, cu argumente, cu certitudini, n-are loc credinta.

| DyNo a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Si oricum se mai pierde zelul asta ateist odata cu trecerea anilor si cu experienta de pe parcurs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-s asa sigur de asta e credinta oarba atunci si la ei adica de nimic nu poti fi sigur 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A inceput vreo competitie? un crestin insusi are indoielile lui si se rpooaga spunand; cred Doamne. Ajuta necredintei mele si risipeste indoielile mele.ce treaba are ateul aici?

| IoanieCriminalul a răspuns:

Sunt ateu si da asa e

| Kaleo a răspuns:

Exista prea putini atei veritabili. Cei mai multi incearca sa-si linisteasca constiinta. Hai, pigmei, sariti! happy

| William explică (pentru Kaleo):

Prea putini? Dar tu ai vrea sa fie mai multi?

| Kaleo a răspuns (pentru William):

Si cand te gandesti ca am zis... happy

| vasilicalambru a răspuns:

Cred cu mai multa tarie că un ateu crede cu mai multa tarie ca nu exista Dumnezeu decat un crestin crede in Dumnezeu, decat un crestin care crede ca un crestin crede cu mai multa tarie in Dumnezeu decat un ateu ca nu exista Dumnezeu.