| GEORGEL2012 a întrebat:

Voi puneti pomelnic dar acatist? in afara de nume mai scrieti ceva pe pomelnic de exemplu doamne miluieste sau ceva? dar in fiecare biserica exista cutie pentru acatiste?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Desigur, dar acatist gratis doar de la o tona de luminari in sus. Altfel, cotizezi separat la acatist.

6 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Nu stiu sigur daca in fiecare biserica exista cutie pentru acatiste, dar in mod cert exista o cutie pentru donatii.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cateodata pun:pentru sanatate, pentru liniste sufleteasca, pentru pace..la inceput asa inaintea numelor oamenilor ce urmeza sa ii scriu pe pomelnic.

Poti sa pui ca si un subtitlu asatongueentru sanatate.

happy Eu asa obisnuiesc sa fac.happy

Numai bine.Un weekend placut.

| GEORGEL2012 explică (pentru AvalohAlyn):

Si nu scrii numele pomelnicului sau chesti de astea nu?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Sa nu uiti banii, numele nu este important.

| Iliotropion a răspuns:

Se poate scrie, exemplu: în caz de boală unii fac mențiunea în dreptul numelui.
Cam fiecare biserică are un magazin bisericesc în care poți lăsa și oamenii de acolo trimit la altar înainte de slujbe sau iese cantorul și le duce.

| GEORGEL2012 explică:

De unde cumpar lumanari pot lasa acatist oare?

| KodrutZ a răspuns (pentru GEORGEL2012):

Desigur, dar acatist gratis doar de la o tona de luminari in sus. Altfel, cotizezi separat la acatist.