| Kalla a întrebat:

Vrajitoarele acele sataniste din 1600-1700 am auzit ca omorau bebelusi pentru satan! Langa curtea Versailles de la Paris in 1600 politia de atunci a gasit in coliba unuei batranici altare inchinate satanei si dovezi ca colo ar fi murit peste 200 de copii! Se spune ca in Sabbat vrajitoarele cheama satana si fac orgii asa de violente incat nu mai recunosti demonii si vrajitoarele in multime si ca vrajitoarele fura copii, le taie buricul si il da satanei.Sunt multe dovezile ca persoanele ce slujesc satana fac sacrificii ingrozitoare mai ales pe copii! De ce satanistii fac asta la copii? De ce satana vrea asta? Satanistii nu au pic de mila?

Ps vreau doar sa raspundeti la cea ce am intrebat. Vreau sa stiu doar asta.Nu ma intereseaza de cruciadele si inchizitia pentru ca stiu deja ce s-a intamplat atunci.Acum vreau sa stiu si despre sacrificiile astealalte atat!

23 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Atunci se obtineau marturisiri prin tortura, iar daca acuzatul deceda in timpul torturii insemna ca a avut ghinion. Marturisirile obtinute prin tortura nu valoreaza doi bani. Daca-i tortura bine, marturiseau si ca l-au crucificat pe Isus Hristos.

| 4b a răspuns:

Aproape de la inceputul existentei sale, omul a incercat sa se joace cu puterile lumii nevazute, dar abia mai tarziu(1849), omul a auzit niste batai in peretele unei baraci de lemn si atunci a raspuns acelor ciocanituri. De atunci, jocurile sale au crescut in intensitate.
O istorie cu cadavre si ritualuri fantomatice, relatari inspaimantatoare cu sacrificii omenesti...pana acum cativa zeci de ani, mai ales in secolele trecute, vrajitoarele erau excluse din orice societate; multi au gandit ca numai superstitia poate oferi o credibilitate oarecare vrajitoriei, iar in ceea ce priveste ''vanatoarea de vrajitoare'' fu lasata intr-un colt mai indepartat al mintii; ideea e ca atunci cand intri in hora cu satan, trebuie sa joci dupa regulile lui.
''Lumea spiritismului este o lume rasculata contra lui Dumnezeu.''

| RAY a răspuns:

Una e s-a auzit si alta e daca s-a intamplat asa ceva vreodata cu adevarat, si dumnezeu a omorat toti noi nascuti, satanismul e o inventie crestina ca sa bage frica in oamenii manipulare in masa, fara satanism crestinismul nu exista nici invers

| relian a răspuns:

Povesti.Nu mai asaculta astfel de povesti, motive cautate de biserica sa omoare oameni nevinovati care ajutau semenii.Pt biserica orice nu venea de la Dzeu si orice li se parea dubios gata era satana si omorau acea femeie.Dar adevarul este ca acedle vrajitoare cum le numeau ei erau de fapt femei normale, poate cu ceva abilitati, capacitati mai mari decit restul oamenilor.Dar nu se inchionau nimanui si nu faceau rau nimanui.Asta a fost motivul bisericii pentru a elimina orice urma det concurenta.Gindestet ca acele femei ar fi putut vindeca oameni si atunci ce ar fi zis lumea despre Dzeu, despre biserica ca este neputincioasa? Sau cel putin asa gindeau cei care conduceau biserica csa oamenii aer fi multumkit aluia ce l-ar fi vindecat si ar fi ingnorat biserica cumva sau ar fi slabit increderea in biserica.De asemenea orice femeie care nu ceda unui cleric gata era catalogata ca fiind vrajitoare. Existatu si atunci clerici cu pofte ca si acum.Cam asa sta situatia.Ca sa vezi ce au putut si inca pot sa faca si astazi unii clerici in numele bisericii sia ljui Dzeu.Asta este omul nostru un animal cu pofte si cind are si puterea nu ezita sa o foloseasca pentru el.

| Miauti a răspuns:

Pai sacrificii faceau si crestinii in numele lui dumnezeu.
Dar fiindca nu ma vei crede iti spun cauta in toata istoria lumii si vezi cati au fost omorati in numele lui dumnezeu si cati in numele lui satan

Si in cazul in care iti este lene iti dau rezultatul pregatit. http://www.irreligion.org/wp-content/uploads/2007/04/god-v-satan.png

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ca lumea sa accepte aceste executii in masa, biserica avea nevoie de un casus beli. asa au aparut aceste vrajitoare care mancau copii samd, ca lumea sa fie indignata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista, nu au exista si nu vor exista vrajitoare. Din acuza unui fragment din biblie au fost ucise extrem de multe persoane care au fost nevinivate. Ce ma amuza este ca voi pretindeti ca aveti un zeu atotstiutor dar acel zeu a ordonat uciderea "vrajitoarelor" chiar daca asa ceva nu exista si din cauza lui au fost ucise extrem de multe persoane.

Cat despre afirmatiile tale ce tin de satanisti, BULLSHIT.

"Sunt multe dovezile"... prezinta acele dovezi.

Apropo de "ucis' si "fara mila", ti-ai citit biblia? Sigur ca nu. Daca o faceai, acum taceai. Zeul tau este unul extrem de nemilos si imoral. Ah... am uitat ca atunci cand vine vorba de zeul tau, scopul scuza mijloacele.

| BlackSulphur a răspuns:

Dupa ceea ce am citit aici, am inteles de ce s-a sinucis Hitler...

Răspuns utilizator avertizat
| Ben00 a răspuns:

La prima vedere pare doar ca era o "afacere" a timpului. In realitate e mai mult de atat, si aceste sacrificii nu pot fi justificate prin nimic omenesc. De asta e si foarte ciudat ca niste baieti ca timotei si codrut sunt avocati ai unei cauze atat de urate. Si mai ales prin minciuni, cum e afirmatia cu "3 milione de femei frumoase", cand se stie ca majoritatea victimelor inchizitiei au fost pe teritoriul Germaniei de azi si in jur de 30000 intr-o perioada de cca 200 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| codrut a răspuns:

Ce ti se pare asa de nenormal sa ucizi copii? Citeste Biblia, si uitate la Dumnezeu de cate ori a facut-o doar de dragul ''dreptatii''

| codrut a răspuns (pentru codrut):

Acuma ca ai intrebat ''Satanistii nu au pic de mila?'', oare ''Dumnezeu are un pic de mila?'' Desi se lauda in Biblie cat de iertator ii el, a ucis mai multi copii, de cat a violat Michael Jackson copii.

| Kalla explică (pentru codrut):

Codrut,du-te si dormi mai baiete. Michael nu a facut nimic in viata lui.A construit sute de case pentru copii orfani si a donat l saraci mai mult decat oricine asa ca nu zi minciuni.

| Kalla explică (pentru Kalla):

Nimic rau am vrut sa zic.