| KaRa23S a întrebat:

Vreau si eu mai multe nume de calugari pentru ca mi se par mai speciale. Pentru cele mai frumoase dau funda si vot.

3 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Serios acum, aron, irimie, anastasie, pavel, Ilarie, haralambie, Corvin, bartolomeu, Francisc, frederic, Gratian, achim, anatolie, onisifor, teofil, Panait, pompiliu, rares si preferatul meu Inocentiu!

| lextar113 a răspuns:

Metodie,Arsenie,Ioachim,Paisie,Ilarion,Visarion,etc

| Meghisan_Darius_1997 a răspuns:

Monahi: Ghelasie Macarie Serafim Teofan Onufrie Damaschin Cleopa Varsanufie Teodosie Daniel Ilarion Mihail Ioan Melchisedec Aron Ilie Iustin Justinian Paisie Calistrat Irineu Galaction Natan Moise Luca Matei Sofronie Pimen Siluan Casian Petru Bartolomeu Varlaam Dosoftei Antim Iosif Teodot Nicodim Nicolae Timotei Leontie Gherontie. sper ca ajung