| angelica02 a întrebat:

Vreau si eu superstitii funda:*

Răspuns Câştigător
| Kalla a răspuns:

Daca o pisica neagra iti taie calea fa trei pasi inapoi si dupa continua sa mergi.
Daca te stergi cu un prosop in timp ce alta persoana se sterge cu celasi prosop o sa va intalniti in lumea cealalta.
Aduce ghinion sa urezi noroc.Trebuie sa zici "Rupe-ti un picior".
Cand zici ceva de exemplu "mama o sa moara" (Doamne fereste) trebuie sa ciocanesti de trei ori in ceva din lemn.
Iubitul nu are voie sa-si vada logodnica in rochia de mireasa inainte de ziua nuntii.
Aduce ghinion sa deschizi o umbrela in casa.
Se spune ca daca mergi incaltat cu un singur papuc cineva de la tine din familie o sa se loveasca grav.
Mai este si aia cu scara si cu sarea dar cred ca le cunosti.
Oricum sunt doar cunostinte babesti care nu au prea multa logica.Sa nu crezi in ele.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Superstitile sunt pur si simplu niste povesti fara nici un temei biblic.

| Musique a răspuns:

Superstiții nod dublu nu vrei?batting eyelashes

| RAY a răspuns:

Daca trece pe langa tine un om beat ai sanse sa te imbeti

| sublime89 a răspuns:

Traiesti in Romania, tara tuturor superstitiilor. Le intalnesti la tot pasul in fiecare zi.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Întreabă femeile în vârstă de la sat, este cea mai generoasă sursă happy