| Inferno a întrebat:

Zeita Isis l-a nascut pe Horus, il accepti tu pe El?

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Vrajeala.

| dracu14 a răspuns (pentru EmaS):

Fecioara maria l-a nascut pe isus hristos dupa ce ramasese insarcinata cu duhul sfant, sa inteleg ca si asta e tot vrajeala...

| RAY a răspuns:

Cu un om paralizat mintal nu ai ce dialoga el e inchis in acelasi idei fixe degeaba i spui ceva

| martzian a răspuns:

Ce legatura are? Legenda spune ca Isis NU era virgina, ea fiind vaduva lui Osiris. Analogia e stupida si neinspirata, doar cei care nu ai habar o fac.

PS: Ca sa fie tacamul complet, nu ne zici si de Alcmena si Zeus? Ca doar asta face ca totul sa fie si mai patetic, repetitia acelorasi rateuri, in speranta ca mai sunt si necunoscatori... laughing

| Inferno explică (pentru martzian):

Da,dar ea a ramas insarcinata datorita "Focului Divin", putem face o analogie cu "Duhul Sfant"?

| martzian a răspuns (pentru Inferno):

Poti face ce analogie vrei. Pana la urma asta e tot ce si-a dorit diavolul. Analogii fortate la lucrurile veritabile, adevarate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mama m-a nascut pe mine.multi m-au acseptat. unii nu m-au accseptat da n-am si sa li fac. daca ri nu ma vor, eu, ii vreau.

| KSDT a răspuns:

Postezi din plictiseala?

| Ebixa a răspuns:

Daca face schimb cu cocosu.

| razvangeorge2008 a răspuns:

Ce avatar de **** ai inferno