| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

1) Cât de dureroase sunt injecțiile cu vitamina k și nopsa
2) Ați făcut vreodată vreo una dintre aceste două injecții?
3)Care sunt părerile voastre despre aceste injecții?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Vitamona K se administreaza, de regula, cand iti curge des sangele din nas.
Nospa se da injectabil cand ai dureri /crampe mai tari, mai ales la stomac sau bazin.
Nici una din injectii nu doare tare, mai ales daca sunt date de persoane cu experienta.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vitamina K este mai dureroasa. Cred ca te referi la No-Spa nu nopsa. Dar nu e de speriat. De preferat injectiile decat suferinta pe timp mai lung.

| Andreeush a răspuns:

Nu îți provoacă dureri insuportabile, stai liniștită.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Orice injecție doare dar nu e o durere de nesuportat... Sănătate multă