| mirel12314 a întrebat:

700 de calorii intr-o ora de fitness e ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ionutflorin123 a răspuns:

PE aparatu ala scrie 700 dar in realitate sunt mai putine nu vr sa te demotivez incearca sa faci cu greutati si sa intri in deficit caloric daca vr sa slabesti nu prea conteaza la ce ora mananci, trebuie sa ti calculezi cate kalorii iti trebuie sa slabesti uite un site pune ti det aici si vezi jos ca sa intri in deficit cate ti trebuie
https://www.healthline.com/nutrition/how-many-calories-per-day#section1

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este foarte bine daca chiar ai consumat 700 de calori, este mult

| RAY a răspuns:

Acum o oră | misssuccubusss333 a răspuns:
Un om mananca 4000 de calorii pe zi https://youtu.be/QnpmbSqV3O4 Nu conteaza caloriile.

omule omul ala are o rata metabolica de vreo 3000 de cal la ce masa musculara are plus cat sport baga nu e de mirare

| Sn4k3 a răspuns:

Da, e bine. Cam atat e normal intr-o ora.

| aXy99 a răspuns:

700 calorii arzi daca respiri putin mai tare laughing
Kcal voiai sa spui.

| Ineys a răspuns:

Mama, cate aiureli pe aici.
4000 de calorii pe zi? Alea sunt 6-7 shaorme sau vreo 4 pizza de 1 KG pe zi? Trebuie sa fi tare nemancat.
Nu conteaza la ce ora mananci? Alta prostie. Trebuie sa ai 3 mese pe zi la ore fixe cu gustare intre ele la interval de 3 ore. Masa, 3 ore pauza, gustare, iar 3 ore pauza, iar masa, etc.

Ala de pe Youtube de mananca 4000 de calorii, le mananca deoarece ala sta cel putin 2-3 ore la sala. Dwayne Johnson aka The Rock sunt sigur ca mananca mult mai multe daca e sa o luam asa, dar are vreo 2 metrii si 120 de KG, deci...

| brokxy a răspuns:

Un om mananca 4000 de calorii pe zi https://youtu.be/QnpmbSqV3O4 Nu conteaza caloriile. Conteaza cata grasime e in acea mancare, conteaza fibra si GRASIMEA, Ceea ce te ingrasa, Caloriile sunt doar valorea energetica. Acest om e dovada ca nu conteaza cate calorii mananci,

| Sekim a răspuns (pentru brokxy):

Esti tu sigura ca nu conteaza caloriile? Daca mananc fast food de 4000 de calori pe zi, iar apoi reduc cantitatea la 2000 de calorii care este valoarea recomandata pe o zi de calorii, o sa slabesc oricum si daca stau pentru ca o sa am deficit caloric. Daca trec peste 4000 de calorii, organismul meu fiind obisnuit doar cu 4000 va depunde grasime pe corp pentru a o folosi pe post de harana cand vei fi infometat. Daca nu stii, nu vorbi. Ok?

| ionutflorin123 a răspuns (pentru brokxy):

Deloc)))

| ionutflorin123 a răspuns:

Pune masuratoare metrica