| anonim_4396 a întrebat:

A disparut gripa porcina? Ce s-a intamplat?
De ce nu mai apare cercelus pe prima pagina a ziarelor?
Si-a facut plinul?
Sau mai asteapta o alta gripa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Nu cred ca se mai asteapta o noua gripa, dar vine ea. A trecut sezonul, desi s-ar putea sa mai dea o tura prin luna aprilie si dupa aceea la iarna care vine. Hapciu! Uite, vorbeam de lup!

| cristi202 a răspuns:

A aparut cea aviara, a disparut. A aparut cea porcina, a disparut. Miine poimiine, va aparea alta, cine stie de la ce animal. Tot pentru ca sa umple buzunarele cuiva.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Gripa porcina a fost o mare manipulare a oamenilor pentru a se vinde vaccinurile marilor corporatii farmaceutice.Se vorbeste sume exorbitante dupa urma acestor vaccinuri sau medicamente. In Occident populatia a fost avertizata sa nu se vaccineze, numai la noi oamenii au fost obligati sa se vaccineze pentru ca deja fusesera platite vaccinurile, si mai mult, Institutul Cantacuzino a facut un vaccin in graba, netestat pe animale, ci pe copii. Oare cand guvernul tarii noastre ne va acorda un pic de respect si decenta.Pentru guvernanti suntem o turma de animalutze cu care isi pot face de cap fara sa dea socoteala... dar nu se stie! Dupa fapta si rasplata! Noi, romanii am dovedit a fi rezistenti iar cei care vor ramane in viata dupa testele facute ca pe cobai... vor face dreptate! Mai nou, a aparut o bacterie (salmonella) periculoasa la pui. Aceasta bacterie poate fi distrusa la 70 de grade sau prin fierbere, dar si prin spalarea mainilor.Doamne,nu le mai ajung banii!

| MidnightLady a răspuns:

Gata cu cea porcina, au scos-o de la arhiva pe cea aviara din nou.

| SunShine_3102 a răspuns:

Stiu pe multi care au avut gripa porcina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa dispara, trebuia macar sa existe.
A fost un mare tam-tam dupa care multi au avut de castigat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-au retras sa-si numere banutii, fac imparteala si pe urma sar la interval cu alta sperietoare care sa le umfle fraierilor capetele si lor buzunarele.