| Raly_7533 a întrebat:

A facut cineva o operatie din cadrul chirurgiei obezitatii? S-a operat cineva prin "plicatura gastrica" si astept detalii. Astept rasp voastre :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detalii gasesti aici http://stiri.rol.ro/obezitatea-tratata-cu-ac-si-ata-642355.html Sper sa-ti rezolvi problema. Sanatate!

3 răspunsuri:
| mona_2523 a răspuns:

Da, am facut-o in decembrie 2010 la Timisoara. Am slabit 32kg in 6 luni (am avut 100kg inainte de operatie la 1, 62m). Pana acum eu zic ca reusita e deplina, nu am avut nici un fel de reactii negative. Nu am facut nici sport ca mi-am scos si fierea si nu am voie sa fac efort un an.

| danaalex a răspuns:

Mona te rog frumos sa-mi spui cine te-a operat si cat te-a costat pentru ca ma intereseaza si pe mine Mersi

| mona_2523 a răspuns (pentru danaalex):

La d-nul doctor Duta. Atunci m-a costat 1500 euro. Am inteles ca acum s-ar mai fi scumpit putin. Am ajuns la 65 kg. SUCCES!