| Girly97 a întrebat:

A facut cineva recuperare medicala la clinica Alfa? Ma refer in principiu la procedurile de electroterapie. Cum sunt medicii si asistentele? Intreb pentru ca atunci cand eram la scoala acum 10 ani mama mea se intorcea de la sedintele de electroterapie in dureri cumplite si imi spunea ca asistentele de la clinica care exista pe vremuri i-au spus ca curentii electrici trebuie sa fie insuportabili ca sa dispara durerile chair daca exista riscul de arsuri. Este si pentru prima data de cand voi face electroterapie in alta parte decat une am facut prima data cand aveam 17 ani si asistenta care s-a ocupat de mine mi-a asigurat tot confortul posibil, chiar spunandu-mi sa nu ne jucam cu curentii si sa ii spun daca este intolerabila intensitatea pentru ca ma pot arde. Nu as vrea sa trec prin ce a trecut mama mea sa fiu chinuita in timpul tratamentelor si sa ma duc acasa cu dureri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RadioEREVAN a răspuns:

Nu cunosc clinica, insa o mare parte din dureri ti le asigura temerile. Terapeutii or sa te intrebe din cand in cand daca doare, arde, etc. In functie de raspuns, ei ajusteaza intensitatile. Iar temerile iti pot altera sinceritatea raspunsurilor.
Ideea e simpla, daca nu mai suporti, le zici.